با وجود سختی‌ها، روز به روز امیدوارتر می‌شویم

حسن روحانی

رییس‌جمهور در دیدار با معاونان خود و وزرا، اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع بسیار مهم برای کشور دانست و گفت: برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم ملی هستیم.

به گزارش آفتاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام دكتر حسن روحانی روز سه شنبه در این دیداربه نامگذاری سال 93 به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در دنیای امروز مسایل و مشکلات مرتبط با اقتصاد و فرهنگ دارای پیچیدگی‌هایی است که حل و فصل آنها نیاز به تلاش گسترده دارد.

رییس‌جمهور ادامه داد: این در حالی است که فرهنگ اساس، بنیان و ریشه یک جامعه بوده و حرکت، رفتار و منش مردم از فرهنگ آنها نشات می گیرد. روحانی با بیان اینکه برای شکوفایی اقتصادی به وجدان کاری، انضباط کاری ، نظم ، ایثار و فداکاری و ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی و فاصله گرفتن از فساد و رانت خواری نیاز داریم، خاطر نشان کرد: نهادینه کردن این امور نیازمند فرهنگ سازی است و از این نظر توجه به فرهنگ بسیار حائز اهمیت است.

دکتر روحانی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم همگانی و ملی هستیم و حل معضلات و مشکلات اقتصادی و فرهنگی با امکانات و توان دولتی به تنهایی امکان پذیر نیست و مردم نیز باید در این راستا به صحنه بیایند. تقویت روحیه نشاط، اعتماد و امید در جامعه موجب حضور همه مردم در صحنه است و این آغاز خوبی است تا عزم ملی را اساس امور قرار بدهیم.

دکتر روحانی با اشاره به تأکید رهبری بر مدیریت جهادی گفت: جهاد به معنای کوشش بلیغ و فراگیر و بهره گرفتن از همه توان و امکانات و مدیریت جهادی به معنای آن است که مدیریت کشور به صورت یکپارچه ، مجدانه و با تلاش پیگیر امور را انجام دهند. اگر در کشوری فرهنگ و اقتصاد سامان یابد و درست شود، بقیه امور نیز به دنبال آن درست خواهد شد.

روحانی تأکید رهبری بر موضوع اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو مولفه قدرت ملی را با اهمیت توصیف کرد و گفت: امیدواریم سال جدید همراه با خیر و برکت برای همه ملت ایران باشد. روحانی با اشاره به اینکه علی رغم همه سختی ها روز به روز نسبت به آینده امیدوارتر می شویم، گفت: خوشبختانه قدم های خوبی در تمامی زمینه ها برداشته شده است اما برای رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی باقی مانده و نیازمند تلاش همگانی هستیم.
کد N194826