معاون سازمان اوقاف خبر داد

ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی در بیش از دو هزار بقعه متبرک کشور در نوروز

سازمان اوقاف,نوروز

معاون سازمان اوقاف با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری، گفت: هم‌اکنون بیش از 20 هزار نفر در دو هزار و 286 امامزاده و بقعه متبرک با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، قرآنی و اقامتی در حال ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی افزود: هدف از اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری، فرهنگی زائران و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران محترم بقاع و اماکن متبرکه است.

وی اضافه کرد: شناساندن امامزادگان عظیم‌الشأن علیهم‌السلام و معرفی بقاع و اماکن متبرکه به زائران در ایام نوروز، خدمت‌رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه‌مندی در زائران بقاع و اماکن متبرکه، آماده‌سازی اماکن متبرکه برای پذیرش زائر، فراهم کردن تسهیلات لازم در جهت جذب مردم بویژه نوجوانان و جوانان و استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و تعطیلات نوروز جهت ارتقاء سطح معرفتی زائران و مسافران نوروزی از اهداف دیگر این طرح است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه "امکان اقامت و اسکان مسافران نوروزی در 800 امامزاده کشور فراهم است"، افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم برای اقامه نماز جماعت در هر سه نوبت در ایام تعطیلات نوروز در بقاع متبرکه و امامزادگان صورت گرفته است و زائران و مسافران می‌توانند از فضای اقامتی امن امامزادگان بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه "مسابقه سراسری کتابخوانی آرامش بهاری در ایام برگزاری این طرح اجرا می‌شود"، گفت: 20 هزار کتابچه مرتبط با این موضوع، چاپ و در ایام اجرای طرح، در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

شرفخانی به استقبال گسترده مردم در سال‌های قبل از خیمه‌های معرفت اشاره کرد و افزود: در 947 امامزاده کشور، غرفه‌های مشاوره و پاسخگویی و در 450 امامزاده خیمه‌های معرفت برپا شده است و همچنین در خیمه‌های معرفت نیز شش موضوع از قبیل کودک، نوجوان، مشاوره خانواده، پاسخگویی به مسائل شرعی، ایجاد وقف جدید و تبلیغات چندرسانه‌ای ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: غرفه‌های کودک و مشاوره در چند روز گذشته با استقبال بسیار گسترده اقشار مختلف مردم، کودکان و نوجوانان روبرو شده است.

انتهای پیام

کد N194678