تلاش مخالفان سوری برای مجهز شدن به موشک‌های ضدهوایی

سیاسی

رئیس ائتلاف مخالفان سوریه با بیان این که بدون پیشروی‌های نظامی هیچ راه حل سیاسی برای بحران سوریه وجود ندارد، خواهان تجهیز ارتش آزاد سوریه به موشک‌های ضدهوایی شد.

رئیس ائتلاف مخالفان سوریه با بیان این که بدون پیشروی‌های نظامی هیچ راه حل سیاسی برای بحران سوریه وجود ندارد، خواهان تجهیز ارتش آزاد سوریه به موشک‌های ضدهوایی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، احمد الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در دیدار با اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه در حاشیه نشست سران عرب در کویت مدعی شد که نظام بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در شکست نشست صلح ژنو دست داشت.

الجربا در بیانیه‌ای که در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک منتشر کرد، مدعی شد: هیأت اعزامی از سوی ائتلاف مخالفان آنچه را که واجب بود انجام داد و برای تحقق راه حل سیاسی گام‌های لازم را برداشت اما عملکرد هیأت اعزامی از سوی نظام سوریه تمام راه‌ها را در مقابل هرگونه سازش سیاسی بست.

در همین حال الابراهیمی عنوان داشت: تا زمانی که من به این باور نرسم که دور سوم مذاکرات ژنو ثمربخش خواهد بود، خواستار برگزاری دور سوم مذاکرات نخواهم شد.

وی در اظهاراتی مداخله‌جویانه تصریح کرد: شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد نظام سوریه درصدد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اواسط سال جاری میلادی است که این اقدام با اصل مذاکرات مغایرت دارد و در آن صورت مذاکرات بی‌فایده خواهد بود.

الابراهیمی در دیدار با الجربا گفت: تنها کاری که از سازمان ملل برمی‌آید این است که توجه خود را نسبت به مسئله سوریه نشان دهد، اما سازمان ملل از توافق میان اعضای خود قدرت می‌یابد و چه بسا این توافق با توجه به بحران اوکراین و پیامدهای منفی آن بر نقش میانجی‌گری سازمان ملل در مسئله سوریه امری دشوار باشد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روزنامه وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشت، موشک‌های هدایت شونده ضد تانک روسی و سیستم‌های پدافند هوایی قابل حمل به وسیله نفر، در انبارهای اردن و ترکیه ذخیره شده‌اند و عربستان همزمان با بن‌بست دور دوم مذاکرات ژنو 2، در نظر دارد تا مخالفان سوری را با موشک‌های ضدهواپیما مجهز کند.

در همین راستا هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق در دیدار با اخضر الابراهیمی در خصوص تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای و تأثیر آن‌ها بر اوضاع سوریه صحبت کرد.

وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ ای اعلام کرد: اخضر الابراهیمی در نشست سران عرب به عنوان نماینده‌ای از دبیرکل سازمان ملل در این نشست حضور خواهد یافت.

انتهای پیام

کد N194160