عربستان: جهان در مقابل اقدامات اسرائیل ناتوان مانده است

سیاسی

دولت عربستان اعلام کرد، نقض آشکار حقوق مردم فلسطین از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی نشانگر آن است که جهان از اتخاذ تدابیر تعیین کننده برای مقابله با این نقض‌ها ناتوان مانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، خالد منزلاوی، عضو هیات عربستان در سازمان ملل در سخنان خود در شورای حقوق بشر که در خصوص وضعیت حقوق بشر در فلسطین ایراد شد، اظهار کرد: ریاض ادامه اشغال‌گری‌های اسرائیل در اراضی فلسطین از سال 1967 و ادامه نقض حقوق مردم فلسطین از سوی مسوولان اسرائیلی و حملات وحشیانه به نوار غزه و ادامه محاصره آن را محکوم می‌کند.

وی تصریح کرد: نقض‌ آشکار حقوق مردم فلسطین از سوی مسوولان اسرائیلی خود تاکیدی بر آن است که اسرائیل همچون یک دولت فراتر از قانون عمل می‌کند و جامعه بین‌الملل از اتخاذ تدابیر تعیین کننده در قبال این نقض‌ها ناتوان مانده است.

منزلاوی عنوان داشت: ریاض هتک حرمت مداوم مسجد الاقصی، تبعیض نژادی در شهر قدس که با هدف تغییر ساختار جمعیتی این شهر و از بین بردن هویت آن صورت می‌گیرد و همچنین اقدامات مسوولان اسرائیلی را که تمام قطعنامه‌های بین‌المللی را به چالش می‌کشند و به نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشر ادامه می‌دهند، محکوم می‌کند.

انتهای پیام

کد N194055