تیموشنکو گفتگوی تلفنی منتسب به خود را "جعلی" خواند

سیاسی

یولیا تیموشنکو، نخست‌وزیر سابق اوکراین صحت یک گفتگوی ضبط شده منتسب به خود که ظاهرا وی در آن می‌گوید روسیه باید "سوزانده شود" و روس‌های اوکراین کشته شوند، تکذیب کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یولیا تیموشنکو، نخست‌وزیر سابق اوکراین می‌گوید که دستگاه‌های اطلاعاتی روسیه این صدا را که در رسانه‌های روسی انعکاس گسترده‌ای داشته، تولید کردند.

البته او اذعان کرد که تلفنی با نستور شوفریچ، عضو پارلمان اوکراین و از متحدان نزدیکش صحبت کرده اما گفت کلماتش طوری دستکاری شده که او را بی‌اعتبار کند.

خانم تیموشنکو در ماه فوریه از زندان آزاد شد. وی در پی یک حکم بحث‌انگیز به خاطر عملکردش به عنوان نخست‌وزیر محبوس شده بود.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، اولکساندر تورچینف، رئیس‌جمهوری موقت اوکراین می‌گوید که دستور تخلیه نیروهای کشورش از کریمه را داده است که به خاطر "تهدیدهای روسیه علیه جان خدمه نظامی و خانواده‌های آنهاست."

آمریکا و اتحادیه اروپا با تحمیل یک رشته تحریم‌ها علیه افراد نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به اقدام مسکو در الحاق کریمه واکنش نشان داده‌اند.

الحاق کریمه پس از آن صورت گرفت که تظاهرکنندگان در کی‌یف، پایتخت اوکراین در روز ۱۶ مارس رئیس‌جمهوری نزدیک به کرملین را برکنار کردند.

انتهای پیام

کد N194015