روسیه تحریم هایی را علیه کانادا اعمال کرد

کانادا,تحریم

مسکو- ایرنا- روسیه در پاسخ به تحریم شماری از مقام های این کشور از سوی کانادا بخاطر مسایل اوکراین و کریمه، 13 مقام ارشد کانادایی را در فهرست تحریم خود قرار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، آلکساندر لوکاشویچ سخنگوی این وزارتخانه روز دوشنبه گفت: 13 مقام کانادایی در پاسخ به تحریم های این کشور علیه اتباع روس به دلیل مسایل اوکراین و کریمه، از سفر به روسیه منع می شوند.

ˈکریستین هوگانˈ مشاور امور دفاعی نخست وزیر کانادا، ˈواین ووترزˈ رییس دفتر نخست وزیر کانادا و ˈجان فرانسوا ترمبلهˈ معاون وی، ˈاندرو شیرˈ رییس مجلس عوام پارلمان کانادا از جمله مقام های این کشور مشمول تحریم روسیه هستند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: این اقدام در پاسخ به اعمال غیرقابل قبول طرف کانادایی که به روابط دوجانبه ضربه وارد کرده است،انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: جای تاسف است که سران کانادا ترجیح دادند آرای ساکنان کریمه که مطابق معیارهای بین المللی و منشور سازمان ملل در یک همه پرسی آزاد به الحاق سرزمین خود به روسیه رای دادند، نادیده بگیرند.

لوکاشویچ از حمایت دولت کانادا از حکومت اوکراین ابراز تاسف کرد و افزود: متاسفانه اوتاوا حمایت از رژیم غیرقانونی کی یف را که بر اثر کودتا سر کار آمده ،در پیش گرفته است.

کانادا هفته گذشته شماری از مقامهای ارشد دولت روسیه و حکومت سابق اوکراین را تحریم کرد.

اروپام/2242 ** 1917
کد N193883