/اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی/

نواب: فرهنگ اساس حرکت‌های اجتماعی و اقتصاد زیربنای‌ زندگی است

اقتصاد و فرهنگ

یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد و فرهنگ،‌ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، گفت: فرهنگ اساس همه حرکت‌های اجتماعی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد اظهار کرد: وقتی اقتصاد یک کشور درست نباشد و معیشت مردم چندان سامان نداشته باشد، بقیه مسائل نیز سامان نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه "اقتصاد زیربنای‌ زندگی است"، در تشریح اولویت‌های اقتصادی سال 93 گفت: باید بهبود معیشت مردم، فعال کردن تولید،‌ تقویت اقتصاد داخلی کشور‌، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی‌های داخلی در امر اقتصاد از اولویت‌ها باشد تا بتوانیم در برابر بحران کشور را حفظ کنیم.

این فعال سیاسی با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و اینکه "فرهنگ اساس حرکت اجتماعی است"، گفت: در واقع اساس اصلاح جامعه متکی بر فرهنگ است و اگر فرهنگ اصلاح و تقویت شود، دیگر اصلاحات نیز در عرصه‌های مختلف صورت می‌گیرد.

نواب همچنین اظهار کرد: برای تحقق این موضوعات نباید حرکت لاک‌پشتی داشت و باید با یک مدیریت انقلابی و جهادی و با تکیه بر حضور و اراده مردم در اجتماع این موضوعات را به پیش برد.

انتهای پیام

کد N193755