تاکید سفیر ایران در روسیه بر برنامه‌ریزی برای توسعه همه‌جانبه دیپلماسی گردشگری

مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو با رادکف، رییس آژانس فدرال جهانگردی روسیه دیدار و درباره راهکارهای گسترش همکاری‌های بین دو کشور در حوزه گردشگری تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار سنایی همکاری ایران و روسیه در چارچوب دیپلماسی گردشگری را اولویت مطلوب دو کشور خواند.

وی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دو کشور در حوزه گردشگری را گسترده دانست و بر لزوم فراهم کردن زمینه لازم برای مشارکت فعال تر بخش خصوصی به ویژه در حوزه گردشگری فرهنگی، تاریخی و گردشگری سلامت تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، رییس آژانس فدرال جهانگردی روسیه نیز از مزیت‌های فرهنگی و تاریخی به عنوان بستر مناسبی برای گسترش فعالیت‌های مشترک بین دو کشور یاد کرد و علاقه‌مندی همه جانبه آژانس گردشگری روسیه برای توسعه همکاری‌ها و ترغیب جهانگردان در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

در این دیدار دو طرف همچنین تاکید کردند که سطح مبادلات جهانگردی، نیاز دارد که همپای روابط عالی دو کشور در سطوح سیاسی و فرهنگی ارتقا یابد و در این راستا توافق شد کارگروه ویژه گردشگری بین سازمان های مربوط دو کشور فعال شود.

همچنین در زمینه سیاست‌های حمایتی و تسهیل قوانین و مقررات مربوط به فعالیت بخش خصوصی، مقرر شد برنامه همکاری در بخش گردشگری بر اساس دیدگاه‌ها و نظرات سازمان‌های تخصصی دو کشور نهایی شود.

انتهای پیام

کد N193746