حمله تروریستی به پست بازرسی در کرکوک 2 کشته به جا گذاشت

داعش,تروریست ها

تهران - ایرنا - افراد مسلح به یک پست بازرسی نیروهای بیداری در کرکوک عراق حمله کردند و 3 تن از آنان را کشتند.

شبکه المیادین روز دوشنبه اعلام کرد که افراد مسلح به یک پست بازرسی نیروهای بیداری در ورودی منطقه ˈالحویجهˈ در غرب کرکوک حمله کردند و 3 عضو نیروهای بیداری کشته و 2 تن دیگر مجروح شدند.

بر اساس این گزارش ، به نظر می رسد افراد گروه تروریستی داعش این حمله را ترتیب داده باشند چرا که به گفته نیروهای امنیتی عراق، شیوه حمله مشابه حملات گروه داعش است.

همچنین خبرنگار المیادین در عراق اعلام کرد : نیروهای امنیتی امروز مسوول مالی گروه تروریستی داعش در استان نینوا را دستگیر کردند و این بازداشت مقدمه ای بود برای شناسایی و دستگیری اعضای یک گروه از اعضای داعش که حد اقل 2 نفر از آنان حلقه اتصال نیروهای این گروه در استان صلاح الدین و استان نینوا بودند.

در همین حال ناظران ابراز عقیده می کنند که عملیات نظامی جاری در استان الانبار برای تعقیب عناصر القاعده و داعش، تاثیر مثبتی بر آرامش و امنیت در سایر استان های عراق دارد زیرا صحرای الانبار منطقه ای وسیع است و اخیرا به مرکز فعالیت گروه های افراطی تبدیل شده و وارد کردن ضربه های سنگین نظامی بر این گروه ها تنها راه برقراری امنیت در سایر نقاط عراق است.

کارشناسان می گویند صحرای الانبار در غرب عراق به منزله صندوق و انبار مالی و فکری برای گروه های خاموش وابسته به سازمان های افراطی است. همین امر لزوم وارد کردن ضربات سریع، سنگین و کوبنده بر پیکره و رهبران گروه های افراطی را امری اجتناب ناپذیر کرده است. البته مانع اصلی در راه موفقیت عملیات نیروهای دولتی عراق در استان الانبار، مشکل شهر فلوجه است زیرا در حال حاضر گروه تروریستی داعش کنترل این شهر تحت محاصره نیروهای دولتی را در دست دارد و از مردم غیر نظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

خاورم ** 1491 **1010
کد N193717