خط و نشان احمد الاسیر علیه ارتش لبنان

لبنان

در پی انتشار اخباری مبنی بر بازداشت یا کشته شدن احمد الاسیر، این سلفی تندروی لبنانی پس از مخفی شدن از انظار عمومی در سخنانی به شدت از نهاد نظامی در لبنان انتقاد و شیعیان و حامیان آن‌ها را به "شکستن سرها" تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت عربی پرس، احمد الاسیر، سلفی تندروی لبنانی و از منتقدان نظام سوریه در نوار ویدئویی 19 دقیقه‌ای در پایگاه یوتیوب پس از مخفی شدن از انظار عمومی، سخنانی را مطرح کرد.

وی در این نوار ویدئویی مدعی شد، حزب‌الله و جنبش شیعی "امل" به ریاست نبیه بری، رییس پارلمان لبنان بر ارتش لبنان سیطره و کنترل دارند. وی با هدف تحریک افسران و نیروهای اهل تسنن در ارتش لبنان گفت: آیا شما قادر به حمایت از اهل تسنن هستید؟ برای ممانعت از ورود حزب‌الله به سوریه چه کار می‌کنید؟

زمان ضبط این نوار مشخص نیست، اما احمد الاسیر در این نوار ویدئویی به مناقشات در جلسات رای اعتماد به دولت در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اشاره کرده است.

در پی حمله حامیان الاسیر به یک ایست نظامی در 23 ژوئن، درگیری‌های شدیدی میان ارتش و افراد مسلح صورت گرفت و این درگیری‌ها که 24 ساعت ادامه داشت، با کنترل نیروهای ارتش بر مقر امنیتی الاسیر در منطقه عبرا در نزدیکی صیدا، بزرگترین شهر جنوب لبنان پایان یافت که در این درگیری‌ها 18 نظامی و 11 فرد مسلح کشته شدند.

این تندروی سلفی خطاب به سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و نبیه بری اعلام کرد:‌ ما در مقابل شما به زانو در نخواهیم آمد و تسلیم شما نخواهیم شد. یقینا غیر ممکن است که بتوانیم در کنار شما به زندگی ادامه دهیم و تنها پس از شکستن سرهایتان به زندگی ادامه خواهیم داد.

الاسیر از حدود دو سال قبل در لبنان خود را مطرح ساخته و با مواضع شدید خود علیه نظام سوریه و حزب‌الله شناخته شده است، اما هیچ گاه به محبوبیت مردمی گسترده‌ای دست نیافت.

انتهای پیام

کد N193594