روسیه: هیچ فعالیت نظامی اعلام‌ نشده‌ای در مرز اوکراین نداریم

روسيه

معاون وزیر دفاع روسیه اظهار کرد: مسکو تمام توافق‌های بین‌المللی در خصوص حضور نیروها در مناطق هم‌ مرز با اوکراین را رعایت می‌کند.

معاون وزیر دفاع روسیه اظهار کرد: مسکو تمام توافق‌های بین‌المللی در خصوص حضور نیروها در مناطق هم‌ مرز با اوکراین را رعایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، آناتولی آناتونف، معاون وزیر دفاع روسیه در واکنش به گزارش رسانه‌ها مبنی بر این که هزاران تن از نیروهای امنیتی این کشور در مرز اوکراین و روسیه مستقر شده‌اند، گفت: این اظهارات شایعاتی بیش نیست و روسیه تمام قوانین بین‌المللی را رعایت می‌کند.

وی افزود: سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در روزهای گذشته بارها با همتایان خارجی خود از جمله چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا و نیز وزیر دفاع موقت اوکراین گفت‌وگو کرده است.

این مقام ارشد روسیه تاکید کرد: سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه همتایان خارجی خود را مطمئن ساخته است که شرایط در مرز اوکراین و روسیه باثبات است و شایعاتی مبنی بر حضور هزاران نیروی روسی در این مناطق صحت ندارد.

وی افزود: نیروهای مسلح روسیه کاملا نگرانی جامعه بین‌المللی را درک می‌کنند و هیچ فعالیت نظامی اعلام نشده‌ای در این مناطق ندارد چرا که این اقدام می‌تواند امنیت کشورهای همسایه را به خطر بیندازد.

معاون وزیر دفاع روسیه تاکید کرد که بازدید اخیر هشت گروه از ناظران بین‌المللی از روسیه اظهارات کرملین را تایید می‌کند. وی گفت: سایت نیروهای ما در مناطقی که در نزدیکی مرز اوکراین است، دو بار توسط نظامیان اوکراینی بازدید شده است. علاوه بر این ما ناظران ارضی خود را داریم که شامل کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه، سوئیس، لهستان، لتونی، استونی و فنلاند می‌شود.

معاون وزیر دفاع روسیه تاکید کرد:‌ ما از هیچ اقدامی برای برآورده کردن درخواست‌های شرکای خود کوتاهی نمی‌کنیم و اجازه می‌دهیم که بازرسان از هر سایتی که مایل باشند، بدون هیچ محدودیتی بازدید کنند چرا که ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. ما بر این باوریم که این اقدام می‌تواند تا حد بسیاری از تنش‌ها بکاهد و نگرانی‌های چاک هاگل که در تماس تلفنی اخیر با وزیر دفاع روسیه مطرح شده بود، حل کند.

انتهای پیام

کد N193481