روسیه تمرکز نیروهای خود در مناطق همجوار با اوکراین را تکذیب کرد

اوکراین,بحران92

مسکو-ایرنا- ˈآناتولی آنتونف ˈ معاون وزیر دفاع روسیه ادعای یک مقام ارشد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مبنی بر تمرکز نیروهای روسیه در مناطق مرزی این کشور با اوکراین را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری روسی اینترفاکس، آنتونف روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: روسیه قصد تمرکز نیروهای نظامی خود در مناطق مرزی با اوکراین را ندارد.

وی افزود: وزارت دفاع روسیه تمام موافقت نامه های بین المللی در مورد محدودیت تمرکز نیروهای نظامی در مناطق همجوار با اوکراین را رعایت می کند.

آنتونف توضیح داد: این مساله در یک ماه اخیر بارها در گفت و گوهای تلفنی ژنرال سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه با همتایان وی از کشورهای دیگر از جمله چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا و ایگور تنیوخ وزیر دفاع موقت اوکراین مطرح شده است.

معاون وزیر دفاع روسیه گفت: ژنرال شایگو وضعیت مرزهای روسیه و اوکراین را برای همتایان خارجی خود تشریح و اعلام کرد که هیچ گونه تمرکز نیرو در این مناطق انجام نگرفته است.

معاون وزیر دفاع روسیه از سفر 8 گروه ناظران خارجی به روسیه برای نظارت بر اجرای تعهدهای این کشور در زمینه استقرار نیروها اشاره کرد و افزود: در این مدت دو بار مراکز استقرار نیروهای روسیه در مناطق همجوار با اوکراین مورد بازرسی قرار گرفته است.

ژنرال ˈفیلیپ بریدلاوˈ فرمانده نظامی آمریکایی در مجمع بروکسل روز یکشنبه از حضور نظامی بسیار قابل توجه روسیه در مرز اوکراین خبر داد و نسبت به تهاجم احتمالی روسیه به منطقه جدایی طلب ˈپریدنسترویهˈ مولداوی هشدار داد.

وی گفت: نیروی نظامی حاضر در مرز اوکراین بسیار قابل توجه و بسیار آماده است.

بریدلاو فعالیت های نظامی روسیه در مناطق مرزی این کشور با اوکراین را نگران کننده خواند.

اروپام/2242 **1010
کد N193371