هنیه درسالروز شهادت شیخ احمد یاسین:

اسراییل را هرگز به رسمیت نخواهیم شناخت

اسراییل,غزه

تهران - ایرنا - ˈاسماعیل هنیهˈ رییس دولت مردمی فلسطین درسخنانی درمراسم سالروز شهادت شیخ احمد یاسین درغزه، تاکید کرد: پس ازهشت سال محاصره غزه باید بگویم که ما هرگز اسراییل را به رسمیت نخواهیم شناخت.

به گزارش ایرنا، هنیه در این مراسم که به طور مستقیم از شبکه تلویزیونی المیادین پخش می شد، گفت: اگر اسراییل تصمیم به محاصره ما گرفته است، ما نیز تصمیم به پیروزی در برابر آن گرفته ایم.

رییس دولت مردمی فلسطین افزود: همه اهالی غزه حامی مقاومت هستند و ما هرگز از اصول خود دست برنخواهیم داشت.

ˈاسماعیل هنیهˈ اضافه کرد: ما از ناتوانی، گرسنگی و درد ، موازنه وحشت ایجاد می کنیم و تل اویو را به لرزه درمی آوریم .

رییس دولت مردمی فلسطین اظهار داشت: آنچه که مقاومت فلسطین در نهان دارد، از آنچه که دشمن صهیونیستی تصور می کند، فراتر است.

وی ابراز داشت: ما از مذاکره کنندگان فلسطینی طرف گفت وگو با رژیم صهیونیستی نیز می خواهیم تا از فرآیند گفت وگوی بیهوده و بی ثمر با دشمن صرف نظر کنند.

رییس دولت مردمی فلسطین تصریح کرد: باید به مذاکره با دشمن تحت هرعنوان و هر بهانه ای پایان داد و تنها گزینه فراروی ما مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی است.

ˈاسماعیل هنیهˈ ابراز داشت: خون شهدای مقاومت باعث به ثمر نشستن پیروزی و مبادله اسرا و ایستادگی در برابر چالش ها گردید.

وی همچنین اظهار داشت: آزادسازی سرزمین فلسطین و بازپس گیری بیت المقدس تنها با پایان دادن به شکاف ملی و شرکت داشتن همه جریان های سیاسی در دولت امکان پذیر است .

ˈاسماعیل هنیهˈ تصریح کرد :هر گونه کشمکش درونی میان فلسطینیان به مبارزه ملت فلسطین و قداست رسالت آن لطمه خواهد زد .

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت : اتهاماتی که به جنبش حماس مبنی بر دخالت در امور کشورهای منطقه نسبت داده می شود، بی پایه و اساس است. ما نه در سوریه نه در مصر و نه در هیچیک از کشورهای عربی دخالت نمی کنیم .

هنیه تاکید کرد: جنبش حماس در امور داخلی هیچیک از کشورهای جهان دخالت نمی کند.

وی افزود : مصر همسایه و برادر بزرگتر ماست و ما بر حفظ منافع و امنیت ملی این کشور و تمام کشورهای عربی تاکید داریم . ما نه در سینا و نه در هیچیک از نقاط مصر نقش امنیتی و یا نظامی نداریم .

خاورم ** 1487 **1552
کد N193147