نهاوندیان: دعوای چپ و راست فرصتها را تلف کرد/ عزت مردم نیست محتاج 45 هزار تومان شوند

ایرنا نوشت:

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: اقتصاد هدف نیست بلکه نرده بانی است که با آن می توان به فرهنگ رسید.

محمد نهاوندیان روز یکشنبه در جمع اعضای دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستان جیرفت، گفت: در 35 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی خطاهای زیادی در کشور روی داد و همه دعواها بین چپ و راست بود که این موجب تلف شدن فرصت ها شد.

او گفت: به جایی اینکه به هم پاس دهیم و گل بزنیم فرصت ها را از دست دادیم اما هم اکنون شرایط جدیدی ایجاد شده، هم عزم خود را جزم کرده و هم رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی تاکید دارند.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: مدیریت جهادی این است که مجموعه دولت باید میدان را برای ورود بخش خصوصی باز کند و اگر این کار را انجام ندهیم ما مسوول هستیم.

او گفت: باید شرایطی را ایجاد کنیم و به بخش خصوصی این امکان را بدهیم که خود را کنترل کند تا به طور طبیعی صالح ترین و فاضل ترین های این بخش بالا بیایند؛ مانند قاعده طبیعت که هر کسی صالح تر و توانمند تر است بالا می آید.

نهاوندیان گفت: مردم از دعواهای سیاسی خسته شده اند و نمی خواهند شاهد دعوا بین مجلس و دولت باشند زیرا 35 سال از این انقلاب گذشته و باید کشور را تحویل نسل بعدی انقلاب دهیم و ما انقلاب کرده ایم تا کشور را بهتر از قبل تحویل نسل بعد دهیم.

او گفت: برخی از خطاهای گذشته، کندی ها و کاستی ها جبران شده و قرار بود که متوسط هشت درصد رشد داشته باشیم تا به افق 20 ساله برسیم اما نرخ رشد ما پایین رفته و اگر این موضوع را بگوییم، می گویند پشت سر دولت قبلی غیبت نکنید.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: روش غلط را باید غلط گیری کرد تا تکرار نشود.
نهاوندیان ادامه داد: سه سال دولت، سه سال طلایی است و دکتر روحانی نسبت به اینکه اولویت را به اقتصاد دهیم جدی است و از منظر امنیتی به این نتیجه رسیده که با اقتصاد می توان امنیت را به ارمغان آورد.

او گفت: اگر اقتصاد ما ارتقا یابد کشورهای همسایه جرات ندارند نگاهی به کشور ما داشته باشند و در نهایت اگر اقتصاد توسعه یابد فرهنگ هم ارتقا می یابد. این عزت نیست که مردم ما در ماه محتاج 45 هزار تومان بشوند زیرا اگر ما نیازمند نبودیم می توانیم به اسلام و فرهنگ خود ببالیم.

 

23231

 

کد N192989