مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر:

مشارکت انقلابی مردم و مسئولان عامل اصلی تحقق شعار امسال است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری گفت: مشارکت انقلابی مردم و مسئولان عامل اصلی تحقق شعار امسال است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در گفت وگو با خبرنگار دین واندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: امسال توسط مقام معظم رهبری به‌عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهاد ی نامگذاری شده است و این پیام ارزشمند حاوی نکات برجسته ای است و بیانگر این مطلب است که هم اقتصاد دارای ارزش های زیادی است که باید مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد و هم فرهنگ جایگاه والایی در دستیابی به سعادت جامعه دارد.

وی اضافه کرد: باید برنامه های خوبی در جهت رونق بخشی به اقتصاد و فرهنگ جامعه طراحی و تدوین شوند که در رأس بخش اقتصادی آن اجرای اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام به تبیین آن فرمودند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری سال گذشته علیرغم تحقق حماسه سیاسی در بحث عملی شدن حماسه اقتصادی انتظارات به نحو احسن محقق نشد.

سروستانی تصریح کرد: فرهنگ هم از مقوله های ارزشمندی است که دوام و بقای یک جامعه به نحوه تدوین و اجرای برنامه های فرهنگی آن جامعه بستگی دارد.

وی تاکید کرد: امیدواریم در هر دو بخش اقتصاد و فرهنگ شاهد اجرای برنامه هایی موثر باشیم تا زمینه تحقق فرامین معظم له فراهم شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر یاد آور شد: رهبر معظم انقلاب در ادامه بیانات ارزشمند خویش عزم ملی و مدیریت جهادی را به‌عنوان دو مولفه مهم تعیین فرمودند که بیانگر این مساله مهم است که در راستای پیشبرد اقتصاد و فرهنگ جامعه همه مردم مسوولان و دستگاه ها و نهادهای مختلف باید مشارکت فعال داشته باشند.

سروستانی خاطر نشان کرد: در بحث مدیریت جهادی با عنایت به لزوم توسعه و پیشرفت شتابان کشور لازم است که شبانه روز همه اقشار مختلف به‌ویژه مدیران کشور با تبعیت از فرامین مقام معظم رهیبری و اتخاذ تدابیر مناسب تلاش کنند تا با یک تصمیم انقلابی و جهادی بتوانند در این دو جهت یعنی هم ارتقاء فرهنگی و هم دستیابی به توسعه اقتصادی حرکت کنند.

وی با بیان این که فرهنگ دینی مبنای انقلاب و فرهنگ جامعه ما است گفت:نظام و انقلاب ما مبتنی بر فرهنگ دین است و باید همه امور در حوزه فرهنگ تنظیم شود و برنامه های حوزه فرهنگ بر مبنای دینی و قرآنی باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در پایان گفت: این شعار یک شعار بسیار مهم و پربرکتی است و اقشار مختلف جامعه باید با یک عزم ملی برای رسیدن به این شعار ادای وظیفه کنند.

انتهای پیام

کد N192875