/اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی/

برای رسیدن به اهداف سال باید همه خود را مسئول بدانند

سیاسی

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدن به اهداف سال «اقتصاد و فرهنگ،‌ با عزم ملی و مدیریت جهادی» همه باید خود را مسئول بدانند و این مصداق مدیریت جهانی است.

موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاطر نشان کرد: نام‌گذاری سال جاری با محوریت اقتصاد و فرهنگ توسط مقام معظم رهبری باعث ترقی کشور در امور مختلف خواهد شد.

وی افزود: ایرانیان همواره در بخش فرهنگ پیشینه قابل احترام و شاخصی داشته‌اند اما متاسفانه طی سال‌های اخیر این فرهنگ غنی مورد تهاجم قرار گرفته است و همین موضوع باعث حساسیت رهبری بر روی فرهنگ شده است و امیدواریم با نامگذاری این سال همه نهادهای فرهنگی از وزارت ارشاد تا هنرمندان و روحانیون مراکز تربیت علمی و دینی وظیفه خود را در حوزه فرهنگ ایفا کنند.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رویکرد جهادی و عزم ملی برای تحقق اهداف اقتصادی و فرهنگی نیازمند عزم ملی و تلاش همه جانبه برای بهبود اوضاع است همان چیزی که در سال‌های ابتدای انقلاب به عنوان روحیه جهادی و مدیریت جهادی می‌بینیم در شرایط فعلی نیز نیاز کشور است. یعنی آنکه همه مردم و آحاد مختلف جامعه بدون آنکه پست و مقامی داشته باشند برای رسیدن به اهداف تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع اقتصاد در نام گذاری امسال گفت: مباحث اقتصادی هم اهمیت کمتری نسبت به فرهنگ ندارد و هر دو برای کشور حیاتی است و مقدمات اصلاح برخی از قوانین بانکی و بهبود شرایط سرمایه گذاری است. همچنین لازم است دولت با نظارت بیشتر در بانک‌ها و نحوه اعطای تسهیلات در مقابل فسادی که در سیستم بانکی درحال شکل گیری است ایستادگی کند.

موسوی لارگانی در پایان تاکید کرد: توانمندی در تولید کنندگان ما به حدی است که در صورت حمایت وعزم ملی و مدیریت جهادی این امکان را دارند تا در سطح اول جهان حاضر شده و محصولاتی با کیفیتی را عرضه کنند اما باید همه برای تحقق آن تلاش کنیم و بسیج واقعی برای تحقق سال «اقتصاد و فرهنگ،‌ با عزم ملی و مدیریت جهادی» یک امر کلیدی است.

انتهای پیام

کد N192642