درگیری تظاهرکنندگان با پلیس در مادرید

اسپانیا,تظاهرات اعتراضی

مادرید - ایرنا- منابع پلیس اسپانیا اعلام کردند که در جریان درگیری تظاهر کنندگان با پلیس در مادرید ، 17 تن دستگیر و 27 نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، هزاران تن از مردم سراسر اسپانیا که از یک ماه پیش از شهرهای خود به سوی مادرید حرکت کرده بودند ، بعدازظهر شنبه در تظاهراتی گسترده علیه ریاضت های اقتصادی و دفاع از تغییرات سیاسی و اجتماعی در این کشور، شرکت کردند .

اعتراضات مذکور موسوم به ˈتظاهرات شان و کرامتˈ ، تشکلی از 7 ستون تظاهر کنندگان از شرق ، جنوب ، شمال غربی ، شمال ، شمال شرقی ، جنوب شرقی و جنوب غربی بود که تمامی ایالت های کشور را در بر گرفت .

این تظاهرات که از میدان ˈآتوچاˈ واقع در جنوب مادرید آغاز شد و پس از گذشتن از چندین خیابان مرکزی در میدان ˈکلونˈ خاتمه یافت.

تظاهر کنندگان پس از خاتمه تظاهرات به سوی دفتر حزب حاکم ˈمردمیˈ در خیابان ˈخنوواˈ که در نزدیکی های میدان کلون واقع است به حرکت درآمدند اما در آنجا با تدابیر شدید امنیتی که راه را بر آنها مسدود کرده بودند مواجه شدند .

پافشاری تظاهرکنندگان برای تجمع در مقابل این دفتر، باعث آغاز درگیری ها شد که در این درگیری ها 27 تن مجروح شدند. 20 نفر از مجروحان پلیس هستند.

اروپام **1234**3404
کد N192571