خشم بحرینی ها از بازداشت والدین یک کودک شیرخواره سه ماهه

کودک شیرخوار

تهران-ایرنا- جنبش ˈیاران انقلاب 14 فوریه بحرین ˈبا ابراز نگرانی شدید از بازداشت زنان و زندانی کردن آن ها ، اقدام مقام های بحرینی در بازداشت پدر و مادر یک کودک شیرخوار سه ماهه و تنها گذاشتن این کودک در خانه را به شدت محکوم کرد .

به گزارش پایگاه خبری ˈ انباء نت ˈ این جنبش بازداشت ˈزهراء عبد الجلیلˈهمراه با همسرش ˈعبد الله الوداعی ˈدر منطقه ˈ سارˈو ضرب و شتم این دو و تنها گذاشتن کودک سه ماهه و شیرخوار این زوج را در خانه نشان دهنده وحشی گری نظام حاکم بر بحرین و رفتار غیر انسانی ماموران این رژیم دانست .

جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین در ادامه از جامعه بین الملل خواست بر مقام های بحرینی فشار وارد کنند تا زندانیان عقیدتی به ویژه زنان و کودکان و حقوقدانان و رهبران انقلاب را که شمار آن ها از سه هزار و 500 نفر فراتر رفته است ، آزاد کنند وهمه کسانی را که در شکنجه مردم در بحرین دست داشته اند ، پای میز محاکمه بکشانند .

انجمن حقوق بشر بحرین نیز پیش از این تنها گذاشتن کودک شیرخوار سه ماهه پس از بازداشت پدر و مادر آن در منطقه سار را خلاف قوانین بین المللی حقوق کودکان دانسته بود .

این انجمن خاطر نشان کرد که مقام های بحرینی برای انتقام گیری از مخالفان خود دست به انواع مختلف جنایت ها می زنند و به دلایل سیاسی و مذهبی کودکان را نیز مجازات می کنند .

انجمن حقوق بشر بحرین در پایان خواستار آزادی فوری خانواده این کودک شیرخوار شده و تاکید کرد که بیش از 500کودک بحرینی به گونه ظالمانه ای بازداشت شده اند و نیروهای این رژیم تاکنون 19 کودک را نیز به قتل رسانده اند .

خاورم **2041**1446
کد N192504