/اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی/

جعفرزاده: حل مشکل اشتغال با محوریت تولید از اولویت‌های اقتصادی امسال است

سال 93

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد که حل مشکل اشتغال با محوریت تولید یکی از اولویت‌های اقتصادی در سال جدید به شمار می‌آید.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: مقام معظم رهبری از مدت‌ها قبل سلسله مباحثی را درمورد موضوع اقتصاد و فرهنگ مطرح می‌کردند اما امسال این موضوع را به صورت ویژه‌تر مورد اشاره قرار دادند به صورتی که فرهنگ را اولویت‌دارتر از اقتصاد دانستند.

وی با بیان اینکه کاهش وابستگی به نفت جزو آرزوهای رهبر معظم انقلاب و تمامی آحاد مردم در حوزه اقتصاد است گفت: در همین راستا اگر رشد اقتصادی مطلوب حاصل شود،‌ علاوه بر حل مشکلات اقتصادی شاهد رونق تولید خواهیم بود. طبیعتا با رونق تولید نیز مشکل اشتغال نیز رفع می‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: با توجه دقیق‌تر به بیانات مقامات معظم رهبری می‌توان به این موضوع رسید که ایشان موضوع توجه به تولید و استفاده از محصولات داخلی، پرهیز از وابستگی به خارج و محصولات خارجی و به طبع آن رشد اقتصادی را مورد اشاره قرار داده‌اند.

جعفر زاده ادامه داد: اگر تولید رونق پیدا کند مشکل اشتغال نیز حل می‌شود اما اگر رونقی در تولید نداشته باشیم علی رغم خوب بودن رونق اقتصادی به اشتغال پایدار نخواهیم رسید و اشتغال خدماتی خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر مشکل اشتغال در بسیاری از کشورهای دنیا حل شده است، بدین شکل که اشتغال صرف خدمات می‌شود.ما باید مشکل اشتغال را در جهت تولید حل کنیم که این باعث متحول شدن اقتصادمان می‌شود. از این رو می‌توان گفت که یکی از اولویت‌های اقتصادی در سال جدید حل مشکل اشتغال با محوریت تولید است.

به گفته جعفر‌زاده اگر مشکل اشتغال بدون توجه به تولید حل شود، شاید این مشکل در مقطعی کوتاه رفع گردد اما به دلیل رونق اقتصادی در مقطعی کوتاه شاهد حل مشکل اشتغال به صورت پایدار نخواهیم بود.

این نماینده اصولگرای مجلس تقویت دینداری را به عنوان اولویت فرهنگی در سال جدید دانست و گفت: اگر دین‌داری در جامعه تقویت شود همه چیز یعنی رفتار اجتماعی‌، پوشش و قانون‌مداری بهبود میابد پس می‌توان گفت که ترویج دین محوری اولویتی در سال جدید به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد N192333