آیت الله سیستانی خواستار تدابیر امنیتی جدی تر بغداد ضد تروریسم شد

دولت,تروریست

تهران- ایرنا- آیت الله سیستانی از مراجع عالی قدر تشیع در عراق از دولت بغداد خواست طرح های جدیدی را برای حفظ امنیت کشور و پایان دادن به حوادث تروریستی اجرا کند که شمار زیادی قربانی گرفته است.

روزنامه ˈ القدس العربیˈ چاپ لندن روز شنبه نوشت: ˈشیخ عبدالهدی الکربلاییˈ امام جمعه کربلا و نماینده آیت الله سیستانی که در خطبه های نماز جمعه در مرقد امام حسین (ع) سخنان و مواضع او را بازگو می کرد، افزود: خشونت و انفجارهای تروریستی همچنان در سراسر کشور شمار زیادی قربانی می گیرد، بسیاری را بیوه ،یتیم و معلول می کند.

وی اضافه کرد: همان طور که قبلا هم گفتیم، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی تجهیز تروریست ها به تازه ترین فناوری های نظامی را تایید کرده اند، با این حال برخورد جدی با این عوامل صورت نگرفته است.

نماینده آیت الله سیستانی تاکید کرد: می بایست تدابیر های جدی تری برای برقراری امنیت در پیش بگیریم. نیروهای امنیتی باید به جای روش های قدیمی شکست خورده از شیوه های پیشرفته تری در برخورد با عاملان حوادث تروریستی استفاده کنند.

در حوادث خشونت بار اخیر در مناطق مختلف عراق از جمله دو حمله انتحاری اخیر 27 نفر کشته شدند که بیشتر آنها از نیروهای پلیس بودند.

منابع امنیتی عراق نیز اعلام کردند، یک مقام ارشد نظامی و دو محافظش روز گذشته در انفجار بمبی جان باختند که در مسیر خودروی آنها در تکریت واقع در 170 کیلومتری شمال بغداد کار گذاشته شده بود.

این منابع افزودند: انفجار بمب در مسیر عبور خودروی سرهنگ ˈاحمد القیسیˈ فرمانده پلیس در تکریت به کشته شدن وی و دو تن از محافظانش و زخمی شدن یکی دیگر از نیروهای پلیس انجامید.

مترجمام ** 1453**1549
کد N192271