نخست وزیر پاکستان در نشست امنیت هسته ای در لاهه شرکت می کند

نواز شریف,اجلاس هسته ای

اسلام آباد - ایرنا - ˈمحمد نواز شریفˈ نخست وزیر پاکستان ریاست هیات پاکستانی را در نشست لاهه که قرار است چهارم فروردین آغاز شود به عهده دارد.

وزارت امور خارجه پاکستان روز شنبه در بیانیه ای رسمی اعلام کرد: نواز شریف ریاست هیات پاکستانی را در نشست لاهه که قرار است چهارم فروردین (24 مارس) آغاز شود به عهده دارد.

در این بیانیه آمده است که نخست وزیر پاکستان در دومین روز از اجلاس امنیت هسته ای در خصوص اقدامات اسلام آباد در راستای حفاظت و ایمنی از تاسیسات و دارایی های هسته ای پاکستان سخنرانی خواهد کرد.

وی همچنین دیدارهای دوجانبه با برخی از رهبران جهان و شرکت کنندگان در این اجلاس خواهد داشت.

ˈطارق فاطمیˈ دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور سیاسی و ˈاعزاز احمد چودریˈ قائم مقام وزارت امور خارجه نواز شریف را در نشست لاهه همراهی می کنند.

وزارت امور خارجه پاکستان تصریح کرد: با توجه به عزم دولت این کشور در راستای رفع بحران کمبود انرژی، نواز شریف در اجلاس امنیت هسته ای درخصوص دسترسی غیر تبعیض آمیز به فناوری صلح آمیز هسته ای به منظور تولید برق سخن خواهد گفت.

دولت پاکستان همواره اعلام کرده است که این کشور تجربه چهل ساله در حفظ و حراست از نیروگاه های هسته ای و تاسیسات فناوری غیرنظامی هسته ای دارد و ˈسازمان مقررات هسته ایˈ (PNRA) پاکستان یک نهاد مستقل به منظور تنظیم مقررات ایمنی و تضمین حفاظت از دارایی های هسته ای است.

پاکستان در هفتم خرداد 1377 (28 ماه مه سال 1998) در پاسخ به آزمایش هسته ای هند، چند آزمایش هسته ای را با موفقیت انجام داد.

آساق**ا.ر**1095 *1446
کد N192027