معاون وزیر خارجه:ایران به دنبال تقویت روابط با عربستان در همه ابعاد است

فارس نوشت:

معاون عربی و آفریقاى وزارت خارجه ایران در دیدار با سفیر جدید عربستان گفت: تهران به دنبال تقویت روابط با ریاض در همه ابعاد مى باشد و تأثیرگذارى دو کشور توان جهت دهى تحولات جهان اسلام به نفع امت اسلامى و خنثى سازى توطئه‌ها را دارد.
عبدالرحمان غرمان الشهری سفیر جدید عربستان در آستانه شروع مأموریت خود در تهران با حسین أمیر عبداللهیان دیدار و گفتگو نمود. طرفین در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط، همسایگى و اخوت سلامى ، بر اهمیت روابط دو کشور و ارتقاى منافع امت اسلامى و تقویت صلح و ثبات منطقه تأکید کردند.

سفیر عربستان با اشاره به نگاه مثبت ملک عبدالله پادشاه سعودی به روابط با جمهوری اسلامى ایران گفت: با توجه به ظرفیت هاى بالاى دو کشور در جهان اسلام شایسته است که روابط در عالی ترین سطح پیگیرى گردد. حکمت و درایت رهبران دو کشور در این مسیر مى باشد و در شرایط حساس منطقه و جهان اسلام، هماهنگی و همکاری‌های مشترک یک ضرورت است.

او با تشکر از حمایت های وزارت امور خارجه از وی در شروع مأموریتش، ابراز امیدوارى کرد که در طى مسئولیت خود در تهران بتواند زمینه ساز توسعه و تقویت روابط در همه زمینه ها باشد.

معاون عربی و آفریقاى وزارت امور خارجه با تبیین اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامى ایران در قبال جهان اسلام و عرب گفت: الویت جمهوری اسلامى ایران روابط با همسایگان و دولت هاى عربی و اسلامى مى باشد و در این خصوص براى عربستان اهتمام ویژه اى قائلیم. جمهوری اسلامى ایران به دنبال تقویت روابط با عربستان در همه أبعاد مى باشد چرا که معتقدیم تأثیر گذارى و پتانسیل هاى بالاى دو کشور توان جهت دهى تحولات منطقه و جهان اسلام به نفع أمت اسلامى و خنثى سازى توطئه ها را دارد. در این خصوص مناسب است تبادل هیئت ها در همه سطوح انجام شود.

امیر عبداللهیان با تشکر از همکارى سفارت عربستان در تهران در تسهیل امور زوار حج عمره و تمتع و تأکید بر ضرورت تداوم این همکارى گفت: وزارت امور خارجه از تلاش هاى سفیر و همکارانشان در سفارت در کمک به توسعه روابط حمایت به عمل خواهد آورد.

 

23231

 

کد N191515