چین خواهان دستیابی به یک راه حل مناسب‌ و جامع درمساله هسته‌ای ایران است

سیاسی

چین بار دیگر برادامه تلاش‌های خود برای دستیابی به یک توافق جامع در برنامه‌ هسته‌ای ایران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، وانگ مین نماینده دائمی چین در سازمان ملل با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 برای دستیابی به توافق جامع گفت: چین تلاش‌های خود را برای دستیابی به یک راه حل مناسب و بلند مدت و جامع درباره مساله هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد.

وی اضافه کرد: چین از اقدام مثبتی که توسط تلاش‌های دیپلماتیک درباره برنامه هسته‌ای ایران در اواخر نوامبر انجام گرفت استقبال می‌کند.

همچنین این کشور از توافق آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران بر ادامه گفت‌وگوها درجهت حل مسائل باقی مانده و برداشتن گام‌های آتی استقبال می‌کند.

وانگ افزود: اکنون گفت وگوها با ایران وارد یک مرحله جدید شده است اگرچه برخی تفاوت‌ها میان دو طرف دربرخی از مسائل باقی مانده است،‌ اما همه طرف‌های دخیل در مذاکرات تمایل خود را برای برطرف کردن نگرانی‌ها نشان می‌دهند.

نماینده دائمی چین در سازمان ملل خاطر نشان کرد: ما باید از اصول گام به گام و روند دو طرفه درمذاکرات ایران و 1+5 پیروی کنیم. حرکت در یک مسیر واحد و ایجاد اعتماد دو طرفه سیاسی باعث می‌شود که ما به یک توافق نهایی و دائمی دست یابیم.

وی ادامه داد: زمانی که ما درباره برنامه هسته‌ای ایران صحبت می‌کنیم باید همه طرف‌ها خود را با یک محتوای جدید امنیت مبتنی بر اعتماد و منافع متقابل برابری و تلاش برای ایجاد روابط چند جانبه و دوجانبه سازنده منطبق کنند تا بدین شکل بتوانند تمام مسائل موجود را حل کنند.

به گزارش ایسنا، دومین دور مذاکرات و 1+5 سه شنبه گذشته در وین به مدت دو روز برگزار شد.

انتهای پیام

کد N191493