عباس: در حقوق فلسطین کوتاهی نخواهم کرد

سیاسی

محمود عباس پس از بازگشت از آمریکا و دیدار با باراک اوباما، تاکید کرد که در حقوق ملی فلسطین کوتاهی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی بوابة الاهرام، محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در مقابل هزاران فلسطینی که برای استقبال از وی جمع شده بودند، اظهار کرد: من به شما می گویم که کوتاهی ورزیدن در خصوص حقوق ملی‌ فلسطین امری محال است.

پیشتر محمود عباس با باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید در خصوص مذاکرات صلح میان تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی بحث و مذاکره کرد.

در همین راستا، نبیل ابو ردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که اوباما در دیدار با عباس مساله توافق چارچوبی را که کلیات سازش مسالمت‌آمیز میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها را تعیین می‌کند، مطرح نکرده است.

در همین حال، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد: در صورتی که اسرائیل به تعهدات خود در خصوص آزادی تمامی اسیران فلسطینی که پیش از معاهده اسلو بازداشت شده‌اند، پایبند نباشند دولت فلسطین نیز دیگر به تعهدات خود برای عدم مراجعه به سازمان‌های بین‌المللی جهت عضویت فلسطین در این سازمان‌ها پایبند نخواهد بود.

وزارت خارجه تشکیلات خودگران فلسطین، دولت رژیم صهیونیستی را مسوول هر گونه تاخیر و یا توقف در آزادی دور چهارم آزادی اسیران فلسطین خواند.

انتهای پیام

کد N191436