اخباری از وقف هموطنان در روزهای پایانی سال 92

سیاسی

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سروستان گفت: زمینی به ارزش 300 میلیون ریال در سروستان وقف ساخت مسجد و خانه عالم شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد کار اندیش، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سروستان گفت: یک وقف جدید به ارزش 300 میلیون ریال در شهرستان سروستان به ثبت رسید.

وی افزود: هوشنگ نصیری واقف خیر اندیش، قطعه زمینی به مساحت تقریبی 210 متر مربع را جهت احداث مسجد و خانه عالم در این شهرستان وقف کرد.

/یک هزار متر زمین کشاورزی به ارزش 260میلیون ریال در آمل وقف شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل گفت: یک هزار و 250 متر زمین کشاورزی به ارزش 260 میلیون ریال در آمل وقف شد.

همچنین حجت الاسلام رسول علیخانی ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل از ثبت یک وقف جدید در شهرستان آمل خبر داد و بیان کرد: واقف خیراندیش علیرضا کامیابی زمین کشاورزی خود را وقف کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل به نیت این موقوفه اشاره کرد و بیان داشت: این زمین کشاورزی با نیت صرف عواید آن برای مسجد حضرت علی‌ابن ‌ابی طالب(ع) وقف شده است.

علیخانی با اشاره به مساحت این موقوفه، بیان کرد: این زمین کشاورزی به مساحت یک هزار و 250 متر وقف شده است که ارزش ریالی آن ، 260 میلیون ریال برآورد شده است.

تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در لرستان وقف شد

چهار وقف جدید طی اسفندماه در استان لرستان به ثبت رسید که در یکی از آن ها ، تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در شهرستان بروجرد استان لرستان وقف شد.

بر اساس این گزارش ، یکی از واقفان خیراندیش استان لرستان طی اقدامی خیر خواهانه ، تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد وپانصد میلیون ریال برای درمان بیماران در بیمارستان امام خمینی شهرستان بروجرد وقف شده است.

همچنین یک قطعه زمین توسط واقف خیر اندیش حاج احمد محمدی جهت ساخت واحدهای مسکونی یا تجاری وقف شد که پنجاه درصد درآمد آن براساس نیت واقف، جهت ترویج فرهنگ قرآنی و پنجاه درصد دیگر صرف ساخت حسینیه ملا حسن خواهد شد.

یک واحد مسکونی نیز در شهرستان بروجرد ، توسط واقف خیر اندیش سرور گل پرور با نیت برپایی مجالس قرآنی وقف شد.

همچنین در چهارمین وقف ، یک واحد مسکونی توسط واقف خیر اندیش ، فاطمه زندی در شهرستان بروجرد جهت برپایی مراسم مذهبی از جمله برنامه های قرآنی به ثبت رسید.

عرضه اوراق وقف بیمارستان سرطان در اصفهان همزمان با طرح آرامش بهاری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از انتشار اوراق وقف همزمان با طرح آرامش بهاری در نوروز 93 خبر داد.

همچنین، حجت الاسلام رضا صادقی اظهار داشت: همزمان با برگزاری طرح ملی آرامش بهاری، اوراق وقف منتشر و در اختیار خیرین اصفهانی قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: خیرین و نیک اندیشان مردم شهیدپرور استان اصفهان می توانند با مراجعه به بانک های ملت این اوراق را تهیه نمایند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: مبالغ اوراق مذکور از 100 هزار تومان تا 100 میلیون تومان بوده و آماده عرضه به مردم می باشد.

وی افزود: خریداری اوراق وقف به منزله شرکت در اقدام خیرانه دسته جمعی است و عزیزان می توانند با پرداخت آنچه در توان خود دارند، گامهایی بزرگ را برداشته و توشه راه خود در دنیای باقی نمایند.

صادقی با بیان اینکه این طرح در استانهای تهران و فارس در حال اجرا است گفت: به زودی همزمان با اجرای طرح ملی آرامش بهاری، در اصفهان نیز این اوراق به فروش می رسد.

وی خاطرنشان کرد: مبالغ جمع آوری شده از طریق فروش اوراق وقف، صرف ساخت بزرگترین بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه مردم اصفهان، مردمی ولایت مدار، مومن و شهیدپرورند و در انجام کارهای خیر همیشه پیشگام بوده اند بیان کرد: امیدوارم همچون گذشته مردم استان اصفهان پرچم دار خیر و نیکی باشند و با خرید این اوراق بتوانیم در سالهای آتی شاهد کنلگ زنی پروژه دیگری در استان شهیدپرور اصفهان باشیم.

انتهای پیام

کد N190890