رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان:

مهترین ضربه در جنگ اقتصادی وابستگی به نفت است

سیاسی

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: کسانی که چشم امید به دشمن دارند باید بدانند اندکی از دشمنی آن‌ها کم نشده است و باید نرمش قهرمانانه داشت اما از حقوق خود هم دفاع کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، ابوالقاسم جراره در جمع مردم بخش احمدی افزود: این انقلاب متعلق به محرومین است و مردم روستاها با توجه به مشکلات مردم همیشه شکرگزار انقلاب هستند و از خدمات ارائه شده تشکر می‌کنند و بیان مشکلات را فقط راهی جهت آگاهی و اطلاع‌رسانی می‌دانند.اینان هستند که در مشکلات و جنگ تا پای جان از انقلاب دفاع می‌کنند و بعد ازرفع فتنه به محل و کار خود برمی‌گردند.

وی افزود: بعد از زمستان نود تحریمی شروع شد که ما را از حق خودمان محروم کردند. ما حاضریم همه مشکلات را بپذیریم اما عزت ، شرف ، ناموس ، دین و سرزمین خود را حفظ کنیم. ما نباید از دشمنان بترسیم. باید در مقابل‌شان بایستیم. هر چند بیشترین فشار بر قشر مستضعف است، کسانی که چشم امید به دشمن دارند باید بدانند اندکی از دشمنی آن‌ها کم نشده است.

وی افزود: ما از اول انقلاب در جنگ هستیم یک روز جنگ نظامی بود و امروز جنگ فرهنگی و اقتصادی است. ما چند برتری نسبت به آن‌ها داریم؛ اول رهبری فهیم، دوم مردم با شعور. مهترین ضربه در جنگ اقتصادی وابستگی به نفت است که از فرصت امروز به تهدید تبدیل شده است. درمان اقتصاد ایران اقتصاد اسلامی است. اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد درون‌زا، اقتصاد پویا و فعال.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به فرهنگ کار و تاثیر آشنایی فرزندان‌مان با فرهنگ کار اظهار کرد: پیامبر(ص) و ائمه(ع) تولید کننده بودند و ما باید کاری کنیم که فرهنگ شهر و روستا با فرهنگ پیامبر(ص) وائمه(ع) تطبیق پیدا کند. نگاه مردم به توزیع خدمات اشتباه است و فکر می‌کنند با ارتقا به شهر خدمات افزایش پیدا می‌کند. ما باید سطح خدمات را در روستاها افزایش داده و از طرفی فرهنگ استفاده از امکانات بومی را احیاء کنیم.

وی گفت: مهمترین راه برای حفظ نظام تحصیل علم است، باید با تحصیل و تولید علم به این خودباوری برسیم که می‌توانیم در دنیا و کشور تحول ایجاد کنیم. محصول کار راحتی و آسایش است. روستاها باید منبع تولیدعلم و کار باشد و تا علم نداشته باشیم به این جایگاه نمیرسیم. باید روحیه کار داشته باشیم و آن را تقویت کنیم.

انتهای پیام

کد N190712