اکرمی: کدورت‌ها را از دل‌مان پاک کنیم

سیاسی

یک عضو جامعه روحانیت مبارزگفت: ما فقط نمی‌توانیم برای پاکیزه بودن به مکان زندگی خود فکر کنیم و باید به روح و جسم خود نیز رسیدگی کنیم و به دل‌های خود بنگریم که اگر خدایی نکرده کینه و کدورت و یا حسدی در دل‌ ما وجود دارد آن را پاک کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ادامه داد: حضرت علی(ع) می‌فرماید «کسانی که دل‌های خود را از آلودگی‌ها پاک می‌کنند، مورد لطف و عنایت الهی قرار می‌گیرند». پس از نظافت جسم و روح باید در پایان سال یک محاسبه‌ای داشته باشیم و ببینیم در روزهای گذشته چه کارهای مفید و غیرمفیدی انجام داده‌ایم. اگر در زندگی جایی عقب بودیم برای پیشرفت برنامه‌ریزی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مساله بعدی که باید برای پاک شدن دل به آن اهمیت دهیم و در نوروز ما نیز مورد توجه است، ‌مساله صله رحم است. رفت و آمد با بستگان و اطرافیان باعث می‌شود که دل‌ها خانه تکانی شود و غبار کینه و نفاق از دل‌ها بزداییم.

وی ادامه داد: صله رحم در کنار نماز، خمس و ذکات است و پاکی روح را برای ما به دنبال دارد و نکته پایانی که باید به آن توجه کنیم این است که برای سال آینده خود در رابطه با تمامی مسائل برنامه‌ریزی داشته باشیم و فقط به روزمرگی خود اکتفا نکنیم؛ چراکه اگر برنامه‌ریزی در زندگی انسان‌ها وجود داشته باشد زمینه‌ساز موفقیت می‌شود.

انتهای پیام

کد N190673