تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)

ترویج مکتب اهل بیت (س)، محور تمام برنامه های حرم مطهر باشد

سیاسی

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: تمامی برنامه‌های حرم مطهر حضرت معصومه(س) باید در راستای ترویج معارف اسلامی و مکتب اهل بیت(س) باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی در حاشیه افتتاح شهرک معارفی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: هر ساله تلاش‌های وسیعی در برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و دینی انجام می‌شود که تخصص به همراه اخلاص و پشتکار و الطاف الهی موجب موفقیت این فعالیت‌ها می‌شود.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری شهرک معارفی در جهت تبیین معارف دینی، افزود: این فعالیت‌ها با بینش الهی و روش‌های آموزشی و بهره‌گیری از نمادها و نشانه‌ها ظرفیت مناسبی در اختیار زائران و مسافران قرار داده است تا با سیره اهل بیت(ع) آشنا شوند.

وی این نمایشگاه را فرصتی برای زایران حرم مطهر بانوی کریمه اهل بیت (س) برشمرد که در کنار زیارت می‌توانند از محیط شاد و مفرح آن به همراه آموزش و یادگیری معارف اسلامی استفاده کنند.

سعیدی گفت: وجود نمایشگاه‌های فرهنگی و دینی برای مومنان فرصت و برای شیطان‌صفتان و مهاجمان فرهنگی تهدیدی بزرگ است و اقدام ارزشمندی در عرصه فرهنگی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به ایام فاطمیه و بزرگداشت شخیت بانوی بزرگ اسلام یادآور شد: شناخت سبک زندگی ائمه اطهار(ع) از جمله حضرت فاطمه زهرا(س) و عمل به آن زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) و حکومت جهانی است.

نمایشگاه شهرک معارفی با 50 غرفه برای سنین مختلف از روز گذشته آغاز شده و تا 13 فروردین ماه سال آینده در شبستان حضرت نجمه خاتون (س) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برای بازدید عموم از ساعت 10 تا 14:30 و 17 الی 21:30 دایر است.

انتهای پیام

کد N190616