مطبوعات روسیه پیروزی پوتین را تبریک گفتند

واحد مرکزی خبر نوشت:

مطبوعات روسیه روز چهارشنبه با عناوینی چون « پیروزی پوتین » و «‌ کریمه از آن ماست » الحاق رسمی کریمه را به روسیه تبریک گفتند.
این در حالی است که برخی روزنامه های لیبرال و مخالف از بازگشت «‌ جنگ سرد » ابراز نگرانی کردند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته پیمان الحاق شبه جزیره اوکراینی کریمه به روسیه را امضا کرد.
رونامه ترود Troud (کار) در عنوانی نوشت «‌ ما باردیگر گردهم آمدیم ! »
این روزنامه که تقریبا 220 هزار نسحه از آن منتشر شد در عنوان دیگری اعلام کرد « پس از 18 مارس، ما می توانیم با غرور اعلام کنیم : شاهد آن بودیم چگونه روسیه برای نخستین بار پس از 70 سال توانست پیروز شود و این پیروزی بدون فتوحات نظامی اما از طریق روند دموکراتیک صورت گرفت. »
روزنامه بسیار پرخواننده کومسومولسکائیا پراودا Komsomolskaïa Pravda که روز چهارشنبه 500 هزار نسخه از آن منتشر شد گزیده هایی از سخنان میهن دوستانه و ضدغربی روز گذشته پوتین در کاخ کرمیلن را بیان کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، این روزنامه در پایگاه اینترنتی خود نوشت «‌ نسل کنونی چنین روزی را تجربه نکرده بود، روز وحدت کریمه و روسیه،‌ روز پیروزی پایدار برای روسیه و روز پیروزی فردی برای پوتین است. »
نشریه «‌ توئی دن ( روز تو) که 350 هزار نسخه از آن منتشر شد در عنوانی با حروف بزرگ و به رنگ های قرمز، آبی و سفید پرچم روسیه نوشت : «‌ کریمه از آن ماست. »
روزنامه لیبرال ودوموستی Vedomosti نوشت : « سخنرانی ولادیمیر پوتین در کرملین به نظم جهان کنونی پایان داد. »
روزنامه مخالف نوائیا گزتا Novaïa Gazeta ( 248 هزار نسخه) نیز هشدار داد « ما با واقعیت جدیدی مواجه هستیم. » این روزنامه « یک دوره طولانی آشفتگی را به همراه انزوای اقتصادی و سیاسی کشور پیش بینی کرد. »
نزاویسیمائیا گزتا ( 40 هزار نسخه) نوشت « دیوار آهنین باردیگر روسیه و غرب را جدا می کند. » این روزنامه همچنین به قبل و بعد از کریمه در تاریخ این کشور و به شکلی در تاریخ جهان اشاره کرد. »

5252

کد N190363