ادعاي‌ اسرائیلي: ایران هوایپمای‌ مالزی را ربوده!

هواپیمای مالزی

همزمان با قطع عملیات جستجوی نیروهای هندی برای یافتن هواپیمای گمشده مالزیایی ادعایی نیز مبنی بر ربوده شدن آن برای انجام عملیات انتحاری مطرح شده و يك مقام سابق اسرائیلي نيز مدعي شد: ایران هوایپمای مالزیایی را ربوده و آن را در محلی که نه کسی می‌بیند و نه می‌یابد، به زمین نشانده است!

به گزارش آفتاب به نقل از بهار نیوز، نیروهای هوایی و دریایی هند روز یکشنبه عملیات جستجو برای یافتن پروازشماره ام.اچ 370 گمشده مالزیایی را بنابه درخواست کوالالامپور متوقف کردند. پرواز شرکت هواپیمایی مالزی یک هفته پیش با 239 نفر سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن مفقود شد و عملیات بین المللی از جمله با مشارکت هند تاکنون به جایی نرسیده است. هند به طور رسمی از روز پنجشنبه گذشته و درپی درخواست مالزی عملیات جستجو درحوالی جزایر آندامان و نیکوبار در غرب خلیج بنگال را آغاز کرد. منابع وزارت دفاع هند ديروز گفتند که اکنون عملیات ردیابی درهر دوی این مناطق متوقف شده ولی ممکن است که مجددا از سرگرفته شود.

فرمانده «بابو» یک سخنگوی ستاد فرماندهی نیروی دریایی هند در شرق این کشور گفت که این وضعیت بیشتر یک مکث است. مقام‌هاي مالزیایی وضعیت را مجددا بررسی مي‌کنند و آنان در مورد ضرورت تغییر منطقه جستجو تصمیم خواهند گرفت. مقام‌هاي مالزیایی اکنون توجه خود را به سوی خلبان، خدمه و مسافران پرواز شماره ام.اچ 370 به منظور کسب اطلاعاتی در مورد علل ناپدیدی آن معطوف کرده اند. به گفته منابع رسمی مالزی به نظر مي‌رسد کسی این پرواز را بطور عمدی منحرف و ارتباط آن را با رادارهای زمین قطع کرده است.

روزنامه انگلیسی زبان تایمز آو ایندیا نیز طی گزارشی دراین خصوص نوشت: استروب تالبوت معاون وزیر خارجه آمریکا در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون در سایت اجتماعی تویتر نوشته که از نظر حجم سوخت و برد پرواز ام.اچ 370چنین بر مي‌آید که عده‌اي این هواپیما از نوع بوئینگ 777 را به منظور انجام حمله‌اي مشابه حادثه 11سپتامبر، دریک شهر هند ربوده بودند. این تازه ترین ادعایی است که در مورد وضعیت مرموز هواپیمای مسافربری مالزی مطرح شده است. تاکنون منابع رسمی هند در این مورد اظهارنظری نکرده اند.

جوسازی جدید رسانه‌هاي اسرائیل: ایران هوایپمای مالزیایی را ربوده و آن را در محلی که نه کسی می‌بیند و نه می‌یابد، به زمین نشانده است!
در همين حال، یک مقام سابق امنیتی اسرائیل مدعی شد که ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی در ارتباط مستقیم با ایران است. تایمز اسرائیل نوشت: یک مقام سابق امنیتی اسرائیل مدعی شد که ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی در ارتباط مستقیم با ایران است.

به گزارش انتخاب، اسحاق یفت رئیس سابق امنیت جهانی اسرائیل در دهه 1980 که هم اکنون به عنوان مشاور امنیت هوایی در نیو جرسی آمریکا فعالیت دارد مي‌گوید: اقدام بازرسان در جهت تمرکز بر روی دو ایرانی دارنده پاسپورت تقلبی درست بود و آنها زمان را با تحقیق در مورد دیگر سرنخ‌ها هدر دادند. وی اضافه کرد: هیچکس نمي‌داند چه اتفاقی برای این هواپیما افتاده است اما فرضیه من براساس پاسپورت‌هاي تقلبی است و معتقدم که ایران در آن دخالت داشته است.

این مقام سابق اسرائیلی ادامه داد: آنها هواپیما را ربوده و در محلی که نه کسی مي‌بیند و آن را مي‌یابد نشانده اند. سرهنگ اران راموت خلبان نیروی هوایی اسرائیل و رئیس یک موسسه هوافضا در این رژیم مي‌گوید: این هواپیما عمدا به محلی مخفی منتقل شده و هم اکنون 239 مسافر آن زنده اند. وی افزود: یکی از فرضیه‌هاي من این است که این هواپیما در بنگلادش به زمین نشسته است.
کد N190240