انتشار نوارمنتسب به وزیر سابق کابینه ترکیه برای حزب حاکم دردسرساز شد

قرآن,ترکیه

آنکارا- ایرنا - انتشار نوار صوتی ˈاگمن باغیشˈ وزیر مستعفی کابینه ترکیه که ادعا شده قرآن کریم را مورد تمسخرقرارداده است ، برای حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ دردسر ساز شد.

به گزارش روز چهارشنبه منابع خبری ترکیه، باغیش در پی عملیات فساد مالی و ارتشاء از سوی پلیس و دادستان استانبول که منجر به دستگیری شماری از منتسبان به دولت ترکیه شد، از سمت خود استعفا کرد.

دولت ترکیه این عملیات را به جماعت نور به رهبری ˈ فتح الله گولن ˈ منتسب کرد.

براساس این گزارش، یک نوار صوتی که ادعا می شود در آن باغیش در گفت وگو با یک روزنامه نگار ترکیه ای آیات قرآن کریم را مورد تمسخر قرارداده است، شب گذشته در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

احزاب مخالف ˈجمهوری خواه خلقˈ و ˈحرکت ملیˈ در مجلس ملی ترکیه در پی انتشار این نوار صوتی واکنش تندی نسبت به سخنان باغیش از خود نشان دادند.

ˈاحسان اوزکاسهˈ مفتی سابق و نماینده فعلی حزب جمهوری خواه خلق در مجلس ملی ترکیه در پی انتشار این نوار ادعایی امروز با برپایی کنفرانسی مطبوعاتی در مجلس ملی این کشور گفت: اگر باغیش شرف و اعتقاد داشته باشد توبه، از مسلمانان عذرخواهی و سپس از صحنه سیاسی کناره گیری می کند.

وی گفت : اگر این سخنان را یک فرد منتسب به احزاب مخالف به زبان می آورد، حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ وی را به پای چوبه دار می برد.

خاورم**2012** 230 *1446
کد N190169