استرالیا مقام ها روسیه راتحریم کرد/ کانبرا به دنبال تحریم بیشتر مسکو

کریمه

کوالالامپور- ایرنا - جولی بیشاپ وزیر امور خارجه استرالیا گفت که کانبرا همچنان مصمم به تحمیل تحریم های بیشتر علیه روسیه است و این تحریم ها می تواند بر دیدار رهبران کشورهای عضو جی 20 در سال جدید تاثیر بگذارد.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه استرالیا روز چهارشنبه همانند رهبران اروپا و آمریکا سیاست روسیه در قبال کریمه و پیوستن این منطقه به اوکراین را محکوم کرد.

رییس جمهور روسیه روز گذشته ضمن به رسمیت شناختن استقلال جمهوری کریمه، قرارداد میان مسکو و جمهوری خودمختار کریمه برای الحاق این منطقه به فدراسیون روسیه را تایید کرد.

وزیر خارجه استرالیا پس از این تحولات گفت که این کشور همچنان سیاست تحمیل بیشتر تحریم علیه روسیه را دنبال می کند و این سیاست می تواند بر اجلاس رهبران جی 20 تاثیرگذار باشد.

شانزدهمین اجلاس سران جی 20 قرار است 15 و 16 نوامبر (24 و 25 آبان 93) در برزین استرالیا برگزار شود. اجلاس قبلی رهبران جی 20 در روسیه برگزار شد و اجلاس 2015 در ترکیه برگزار می شود.

وی در مورد 12 چهره سیاسی اوکراین و روس که استرالیا در مورد آن ها تحریم اعمال کرده است، گفت که به دلایل قانونی نمی تواند نام آن ها را بیان کند.

به گزارش رادیو ˈای بی سیˈ استرالیا، وزیر خارجه این کشور تنها گفت که افراد تاثیرگذار در تهدید حاکمیت و یکپارچگی ارضی اوکراین هدف این تحریم ها هستند.

وی همچنین اقدام ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه را برای الحاق کریمه به این کشور محکوم کرد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد حضور رییس جمهور روسیه در اجلاس جی 20 در استرالیا، گفت: این به قدم های بعدی در رابطه با جی 20 بر می گردد.

بیشاپ همچنین گفت که کانبرا تماس های نزدیک با متحدان خود در شورای امنیت سازمان ملل برقرار و مراتب اعتراض استرالیا به دخالت روسیه در اوکراین را اعلام شده است.

آساق**د.م**1611
کد N190151