حاتمی:

اوراق وقف بیمارستان سرطان از طریق بانک، موبایل و اینترنت قابل خرید است

سیاسی

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سه روش برای تهیه اوراق وقف بیمارستان تخصصی سرطانی فراهم شده است، گفت: مردم خیراندیش با مراجعه به شعب بانک ملت، پایگاه امینانه یا پرداخت از طریق تلفن همراه می‌توانند اوراق وقف را تهیه کنند.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سه روش برای تهیه اوراق وقف بیمارستان تخصصی سرطانی فراهم شده است، گفت: مردم خیراندیش با مراجعه به شعب بانک ملت، پایگاه امینانه یا پرداخت از طریق تلفن همراه می‌توانند اوراق وقف را تهیه کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان یاران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی حاتمی با بیان اینکه فرهنگ وقف جمعی، امری است که بیش از 20 سال در کشورهای مختلف اسلامی جا افتاده است و جایگاه مناسبی دارد، اظهار کرد: یک فرهنگ متداول در کشور این است که وقف اموال ، مخصوص متمکنین و ثروتمندان است، در حالی که همه افراد با کمترین بضاعت مالی، می‌توانند در این اقدام خداپسندانه مشارکت کنند.

وی با تاکید بر گشایش حداکثری مشارکت مردم در امور خیریه بزرگ، تصریح کرد: اوراقی وقف مدلی برای مشارکت آحاد مردم با هر میزان تمکن مالی است و اگر می خواهیم در کشور خدمات بزرگی انجام شود، باید ابزار دقیقی مانند اوراق وقف ایجاد شود.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه از سال 1387 به بعد کارهای علمی بزرگی درباره اوراق وقف انجام شد، گفت: اوراق وقف ابزاری برای جمع کردن سرمایه‌های کوچک در کنار یکدیگر است که با عقد شرعی برای احداث یک پروژه عام المنغه ثبت می‌شوند و چون این کار باید ماندگار و عینی باشند، اولین اقدام در راستای اوراق وقف، ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در کشور انتخاب شد.

وی با بیان اینکه اوراق وقف یکی از ابزارهای جدید مالی برای مشارکت در سنت حسنه وقف است، ادامه داد : افراد با خرید این اوراق در یک وقف جمعی شرکت خواهند داشت.

حجت الاسلام حاتمی با بیان اینکه 3 روش برای تهیه اوراق وقف فراهم شده است ، اظهار کرد: افراد می توانند با مراجعه حضوری به شعب منتخب بانک ملت، فرم مربوطه را تکمیل کنند و هزینه مورد نظر را بپردازند.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه به اینکه مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی اوراق وقف (امینانه) به نشانی www.aminane.ir و ورود به درگاه الکترونیکی بانک ملت برای پرداخت هزینه، یکی از روش های دیگر است ، افزود : مردم خیراندیش همچنین می توانند از طریق تلفن همراه نیز با شماره گیری کد #144*4*733* اوراق وقف را خریداری کنند.

حاتمی با اشاره به اینکه بیمارستان 500 تختخوابی ویژه مبتلایان به سرطان در موقوفه شهید روحانی نژاد واقع در شهر ری تهران احداث خواهد شد ، خاطرنشان کرد: فاز اول این بیمارستان با 224 تختخواب ساخته خواهد شد که البته باید گفت در کنار ساخت بیمارستان نیز امکان اسکان همراهان بیماران نیز در نظر گرفته خواهد شد که به نوعی در قالب هتل- بیمارستان احداث می‌شود.

انتهای پیام

کد N190150