مسئول امور کنسولی ایران در باکو:

تعدادی از زندانیان ایرانی محبوس در جمهوری آذربایجان بزودی به ایران منتقل خواهند شد

ایران,زندانی

باکو- ایرنا- ˈسید محسن مولاییˈ مسئول امور کنسولی سفارت ایران در باکو گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته از سوی سفارت ایران و موافقت دولت جمهوری آذربایجان، به زودی تعدادی از ایرانیان محبوس در زندانهای این کشور به ایران منتقل خواهند شد.

مولایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دیدار امروز خود با ایرانیان محبوس در زندان شماره 11 جمهوری آذربایجان گفت: در این دیدار ضمن ابلاغ پیام تبریک ˈ محمد جواد ظریف ˈ وزیر امور خارجه کشورمان و ˈمحسن پاک آیین ˈ سفیر ایران در جمهوری آذربایجان به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز، در جلسه مشترکی که با حضور زندانیان و رییس زندان برگزار شد ، مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت .

وی، وضعیت عمومی ایرانیان زندانی در جمهوری آذربایجان را رضایت بخش خواند و افزود: دوری از خانواده، دسترسی نداشتن خانواده ها به زندانیان و هزینه های بالای مسافرت آنها به جمهوری آذربایجان و همچنین هزینه هایی که زندانیان برای تهیه مایحتاج خود بایستی صرف کنند و به ویژه درخواست آنها برای انتقال به ایران از مشکلات اصلی زندانیان بود.

مسئول امور کنسولی سفارت ایران در باکو به اهداء مقداری مواد غذایی و پول نقد بین زندانیان ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته از سوی سفارت ایران و موافقت دولت آذربایجان بزودی و در ایام عید نوروز تعدادی از افراد یاد شده به زندانهای ایران منتقل می شوند و ما امیدواریم بتوانیم تعداد بیشتری از هموطنان زندانی در این کشور را به ایران منتقل کنیم.

مولایی تعداد ایرانیان محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان را حدود 210 نفر اعلام کرد که تقریبا همگی به اتهام حمل و خرید و فروش مواد مخدر زندانی شده اند.

خاورم*1206*1446
کد N190116