۰

آخرین دیدار ظریف و اشتون درسال 92/ جمع بندی و کنفرانس خبری در پایان مذاکرات

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مهر نوشت:

روسای هیات های ایران و 1+5 در پایان دو روز مذاکره فشرده برای جمع بندی جلسات رایزنی کردند.

در پایان مذاکرات سید عباس عراقچی و هلگا اشمید معاونان هیات ایران و 1+5 نشست اختتامیه و جمع بندی مذاکرات دو روزه ایران و 1+5 در وین با حضور محمد جواد ظریف و کاترین اشتون روسای این دو هیات برگزار شد.اشتون و ظریف قرار است بعد از این نشست در کنفرانس خبری نتایج مذاکرات دو روزه ایران و 1+5 در وین را اعلام کنند.

مذاکرات امروز صبح در وین به بررسی موضوع آب سنگین اراک اختصاص داشت. ایران و 1+5 دیروز نیز در دو نوبت درباره رفع تحریم ها،همکاری هسته ای و ابعاد غنی سازی ایران تبادل نظر کرده بودند.

جلسه اختتامیه مذاکرات ایران و 1+5 در وین در مقر سازمان ملل در این شهر با حضور ظریف و اشتون برگزار خواهد شد و سپس عصر امروز نشست خبری طرفین برگزار می شود. 4
سید عباس عراقچی ، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان دیروز در پایان روز اول مذاکرات در جمع خبرنگاران گفت:فضای مذاکرات خوب و جدی بود و بحث ها خیلی صریح و رک و در عین حال در فضای سالم مطرح شد.

بر اساس این گزارش مذاکرات ایران و 1+5 امروز به پایان خواهد رسید . سپس کاترین اشتون و محمد جواد ظریف ملاقات دو جانبه ای برای جمع بندی مباحث خواهند داشت و بعد از طهر امروز نیز در یک نشست مشترک جمع بندی مطالب را اطلاع رسانی می کنند. مذاکرات دور آتی نیز 18 تا 20 فرودین و به احتمال قوی در وین برگزار خواهد شد .

معاون وزیر امور خارجه روز گذشته با معاون وزیر امور خارجه روسیه و آمریکا نیز دیدارهای دوجانبه ای داشت و قرار است دیدارهای دو جانبه با دیگر اعضا در نشست های آینده صورت خواهد گرفت.


23231

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.