ترکیه ادعای حمل سلاح به نیجریه را رد کرد

سلاح,نیجریه

آنکارا- ایرنا - شرکت هواپیمایی ترکیه ˈ ترکیش ایر ˈ ادعای حمل سلاح و مهمات به نیجریه را تکذیب کرد.

به گزارش روز چهارشنبه رسانه های ترکیه، این ادعا پس از پخش یک مکالمه تلفنی بین ˈ مصطفی وارناکˈ مشاور عالی ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه و ˈ محمد کاراکاشˈ رییس دفتر مدیر عامل شرکت هواپیمایی ترکیه مطرح شد.

در مکالمه تلفنی یاد شده که شب گذشته در شبکه های اجتماعی منتشر شد، کاراکاش گفت که در حال حاضر محموله ای به سوی نیجریه در حال حرکت است و لازم است ˈهاکان فیدانˈ رییس سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه ˈ حداقل یک شماره تلفن برای تحویل این محموله به ما بدهد .

براساس این گزارش ، پایگاه های خبری اینترنتی مخالف دولت ترکیه در پی انتشار این مکالمه با انتشار مطالبی مدعی شدند که ترکیش ایر به طور غیر قانونی سلاح و مهمات از ترکیه به نیجریه حمل کرده است.

پایگاه خبری اینترنتی ˈ خبر سولˈ در این باره نوشت : پس از طرح ادعاهایی مبنی بر ارسال سلاح و مهمات برای مخالفان سوری از سوی دولت اردوغان این بار نیز موضوع ارسال غیرقانونی سلاح و مهمات به نیجریه مطرح می شود و این مساله دردسر جدیدی برای حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ و دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه ایجاد خواهد کرد.

شرکت هواپیمایی ترکیه ˈترکیش ایرˈ امروز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که این شرکت هیچ محموله غیرقانونی به ویژه سلاح و مهمات را از ترکیه و یا مقصدی دیگر حمل نکرده است.

خاورم**2012** 230 *1446
کد N190076