چین: آمریکا لجاجت و خیره سری می کند

چین,کره شمالی

پکن - ایرنا - یک روزنامه چینی روز چهارشنبه نوشت که آمریکا نه تنها در عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح هسته ای صداقت نشان نمی دهد، بلکه خیره سر و لجوج است.

به گزارش ایرنا، روزنامه ˈمردمˈ ارگان حزب حاکم چین، ˈخیری سری و لجاجت آمریکا در برابر کره شمالیˈ را ˈیکی از بزرگترین موانع بهبود شرایط و کاهش تنش ها در شبه جزیره کره دانست.

این روزنامه از رزمایش های مکرر آمریکا و کره جنوبی در منطقه شبه جزیره کره نیز انتقاد کرد و آن را از جمله تهدیدهایی دانست که کره شمالی را می رنجاند.

این روزنامه با اشاره به واژه ˈخیره سری و لجاجت آمریکاˈ تاکید کرد که در دیپلماسی آمریکا سیاست چماق خیلی اهمیت دارد و آنها می کوشند تا با زور و قدرت نظامی همه چیز را حل و فصل کنند و در بحران شبه جزیره کره همین گونه عمل کرده اند.

مردم نوشت: مرعوب ساختن، فشار و تحریم و استفاده از اهرم های نظامی از سوی آمریکا تنها باعث تشدید تنش ها در روابط این کشور با کره شمالی شده است.

روزنامه چینی تاکید کرد که آمریکا در عین حال همیشه در تردید و دو دولی است و به کره شمالی شک دارد و به همین دلیل نگران است که اگر گفت وگوها با این کشور را آغاز کند پیونگ یانگ به دنبال استفاده از آن برای اهداف خاصی باشد. همین تردیدها باعث می شود تا گفت وگوها در بن بست باقی بماند.

روزنامه مردم خاطر نشان کرد که آمریکایی ها با واقعیات منطقه پیش نمی روند. کره شمالی خیلی تلاش کرد نشان دهد به دنبال هدف عاری سازی منطقه از سلاح هسته ای است، اما واشنگتن باز هم مسیر تحریم و فشار را در پیش گرفته و با واقعیات فاصله اش را بیشتر کرده است.

ارگان حزب حاکم چین، صبوری، خویشتنداری، اراده راسخ و شجاعت را برای حل و فصل مساله هسته ای کره شمالی لازم دانست و نوشت: رفتار واقعگرانه آمریکا و بازگشت این کشور به مذاکرات هسته ای و عمل به تعهدات بر اساس اصل عمل در برابر عمل حلال همه مشکلات است.

این روزنامه تاکید کرد : بهتر است آمریکا برای یک بار هم که شده است با درایت تصمیم گیری کند.

آساق ** 2100 **1611
کد N190027