نوبخت خبر داد:

ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 93 کل کشور در دولت تصویب شد

ریاست جمهوری

تهران-ایرنا- سخنگوی دولت از تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1393 کل کشور در جلسه امروز هیات وزیران خبر داد.

«محمدباقر نوبخت» روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در نشستی با خبرنگاران گفت: جلسه امروز هیات دولت از ساعت هفت صبح آغاز شد تا تمهیدات لازم برای مقدمات قانون بودجه سال آینده که قرار است در دستگاه های اجرایی از آغاز سال 93 به اجرا درآید، اتخاذ شود.

وی یادآور شد: امروز در آخرین جلسه هیات وزیران در سال 92 مصوبات متعدد و تکمیلی به تصویب رسید.

سخنگوی دولت با یادآوری این که نخستین مصوبه امروز هیات دولت درباره ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 93 بود، اظهار داشت: با ارایه به هنگام لایحه بودجه سال 93 به مجلس و همکاری صمیمانه قوه مقننه با دولت در تصویب آن، این قانون برای این که قابلیت اجرایی داشته باشد باید در چهارچوب و بر اساس ضوابط اجرایی تحقق یابد.

نوبخت خاطرنشان کرد: این ضوابط اجرایی باید طبق قانون به تصویب هیات وزیران برسد از این رو هیات وزیران نسبت به تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 93 اقدام کرد.

وی تاکید کرد: همچنین برخی از آیین نامه های اجرایی تبصره های قانون بودجه سال 93 باید به تصویب دولت می رسید که در جلسه امروز تصویب شد، بنابر این دستگاه های اجرایی برای این که بتوانند در سال 93 قانون بودجه را اجرا کنند، هم ضوابط اجرایی و هم تبصره هایی را که نیاز به تدوین و تصویب آیین نامه های اجرایی داشت، تصویب شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: همچنین به دلیل آن که بخشی از مایحتاج مردم و کالاهای مورد نیاز باید از خارج وارد شود یا بخشی از تولیدات صادر شود، باید سود بازرگانی برای کالاهای وارداتی یا صادراتی که البته سود بازرگانی عمدتا به واردات این کالاها است، طبق قانون بعد از تایید توسط هیات وزیران به تصویب برسد.

نوبخت اظهار داشت: بخش دیگری از جلسه هیات وزیران به تعیین سود بازرگانی و تعرفه ها اختصاص یافت.

وی همچنین از تصویب مجموعه مقررات مربوط به سود بازرگانی و تعرفه های تجاری در جلسه امروز هیات وزیران خبر داد و گفت: بااین مصوبه ما در سال 93 هیچ خلا قانونی نخواهیم داشت.

سخنگوی دولت افزود: بنابر این با شفافیت و روشنی از نظر قوانین، مقررات و آیین نامه ها هم صادرات و واردات و هم اجرای تبصره های مختلف قانون بودجه سال 93 به تصویب رسید و در اختیار دستگاه ها قرار گرفت.

نوبخت با بیان این که در جلسه امروز هیات دولت همچنین نسبت به معوقات طرح های عمرانی پیمانکاران تصمیم گیری شد، اظهارداشت: برای معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری از امروز این امکان فراهم شد تا به نیابت از دولت نسبت به پرداخت بخش قابل توجهی از دیون پیمانکاران اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکاران طرح های عمرانی از روزهای آینده می توانند بخش قابل توجهی از بدهی هایی را که به پیمانکاران خود دارند، پرداخت کنند.** سهمیه بنزین فروردین تغییری نمی کند

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به این سوال که آیا یرای ایام نوروز سهمیه ویژه بنزین در نظر گرفته شده است ؟ گفت: سهمیه بنزین همان روند گذشته است و سهمیه بیشتری به تصویب نرسیده است.** 20 فروردین اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها

نوبخت، توزیع برگه های خوداظهاری هدفمندی یارانه ها را از 20 فروردین ماه اعلام کرد و یادآور شد: در جلسه ای که تا دیر وقت شب گذشته برگزار شد، مقرر شد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بعد از تعطیلات نوروزی باشد.

نوبخت به فرم های طراحی شده برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: در این فرم ها سطوح درآمدی مختلفی مشخص شده است که براساس خوداظهاری هموطنان برای پرداخت آن تصمیم گیری می شود.

وی، جبران کسری بودجه از محل اجرای هدفمندی یارانه ها را رد و تصریح کرد: دولت نه تنها از این منابع به خزانه واریز نمی کند، بلکه 11 هزار و 300 میلیارد تومان از خزانه برداشت خواهد کرد.** ادامه تلاش ها برای آزادی پنج سرباز گروگان گرفته شده

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در پاسخ به این سوال که چه عواملی باعث شده که پنج سرباز ربوده شده آزاد نشوند، گفت: تمام تلاش ها به عنوان یک وظیفه ملی برای آزادی این پنج سرباز ادامه دارد.

نوبخت ادامه داد: ای کاش امکان داشت تمام اقداماتی که تاکنون انجام داده ایم را برای شما بازگو کنم اما امیدوار باشید و با دعای خیرتان ما را یاری کنید.

خبر در حال تکمیل است.

سیام(3)**1429**9132**9121**1336
کد N189908