دیدار سنایی با نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور دریای خزر

سیاسی

مهدی سنایی، سفیرجمهوری اسلامی ایران در مسکو در ادامه سفر به بندر آستارخان روسیه با ایگور برادچیکف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور دریای خزر، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار که در محل اجلاس آتی سران کشورهای ساحلی دریای خزر برگزار شد، دو طرف علاوه بر تبادل نظر درخصوص موضوعات مرتبط با رژیم حقوقی این دریا که قرار است در دستور کار نشست‌های آتی کشورهای ساحلی در سال جاری میلادی قرار گیرد، موضوعات مختلف میان دو کشور مربوط به حوزه خزر را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نشست آتی معاونین وزاری خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر 11 و 12 اردیبهشت ماه سال آینده در عشق آباد برگزار و متعاقب آن نشست وزرای خارجه 21 و22 اردیبهشت در مسکو برپا می‌گردد و سپس نشست سران در اول مهرماه در بندر آستارخان برگزار خواهد شد، که قراراست برخی اسناد ازجمله اعلامیه و بیانیه سران، موافقتنامه حفاظت و استفاده بهینه از منابع زنده این دریا و موافقتنامه اطلاع رسانی درباره حوادث غیر مترقبه در دریای خزر در نشست های مقدماتی تهیه و تدوین و در نشست سران امضاء شد.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور دریای خزر نسبت به حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست آتی سران در آستارخان ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

کد N189812