انتقاد وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از سیاست‌های دولت آمریکا در قبال ایران

ايران,آمريكا,اسراييل

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی رییس جمهور آمریکا را به دلیل نشان دادن ضعف در دنیا محکوم کرد و مدعی شد که نمی‌تواند برای خنثی کردن برنامه هسته‌ای ایران به آمریکا اعتماد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موشه یعالون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طی سخنرانی در دانشگاهی در تل آویو گفت: اسراییل نمی‌تواند به آمریکا برای رهبری عملیات علیه برنامه هسته‌ای ایران اعتماد کند و اسراییل تنها می‌تواند به خود اعتماد داشته باشد.

وی در سخنانش اوباما را به اشاعه ضعف در دنیا متهم کرد و گفت: اسراییل معتقد بود تنها کسی که می‌تواند کمپین مبارزه با ایران را رهبری کند، آمریکا است. اما این کشور به جای این مذاکرات با ایران را آغاز کرد و متاسفانه ایرانی‌ها در این بازار بهتر عمل کردند.

وی تاکید کرد که در این شرایط اسراییلی‌ها باید مراقب خود باشند.

به نوشته روزنامه اینترنشنال بیزینس تایمز، یعالون در ادامه ادعاهایش افزود: من خبرهای ناامیدکننده‌ای در منطقه شنیدم. من در سنگاپور بودم که شنیدم چین قوی‌تر شده در حالی که آمریکا روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: نگاه کنید در اوکراین چه اتفاقی می‌افتد، جایی که آمریکا در آن متاسفانه ضعف از خود نشان داده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با ابراز خشم خود از ادامه مذاکرات ایران و گروه 1+5 باز هم مدعی شد که ایران متقلب و فریبنده است و مردم این را می‌دانند.

وی در این باره گفت: متاسفانه غربی‌ها ترجیح می‌دهند که به جای مواجهه با ایران آن را از سر خود باز کنند و در صورت امکان به سال بعد موکل کنند و یا به رییس جمهور بعدی اما در نهایت این کار منجر به یک فاجعه خواهد شد.

یعالون همچنین در اظهارات خصمانه خود علیه ایران گفت که ایران توانسته است برای بیرون آمدن از تحریم‌های اقتصادی روی پای خود بیایستد و این کار را تنها با یک لبخند انجام داده است.

به نوشته روزنامه هاآرتص، دفتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اظهارات یعالون در خصوص ایران را تایید کرد، اما در خصوص این مسئله که آیا وی از حمله نظامی اسراییل به ایران دفاع کرده است یا نه اظهار نظری نکرد. یعالون پیش از این به عنوان فردی شناخته شده بود که مخالف جنگ با ایران است اما این روزنامه در گزارش خود اعلام کرد که سخنان اخیر یعالون نشان می‌دهد که وی موضع‌اش علیه ایران را تغییر داده است.

انتهای پیام

کد N189741