گلایه های ظریف از گروگان گرفته شدن سربازان ایرانی

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,محمدجواد ظریف,مواد مخدر,قاچاق مواد مخدر

رئیس دفتر سازمان ملل متحد و مدیر کل دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم این سازمان تلاش ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر را ستود.

به گزارش خبرآنلاین، یوری فدوتوف مدیر کل دفتر سازمان ملل متحد در وین که همزمان رئیس اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم این سازمان نیز می باشد، صبح امروز در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امروخارجه کشورمان در خصوص موضوعات مرتبط با حوزه کاری اش بحث و تبادل نظر کرد.
یوری فدوتوف در این دیدار ایران را خط مقدم مقابله با مواد مخدر دانست و با اشاره به کشفیات مواد مخدر در ایران که بیش از تمام کشورهای دنیاست، بر نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید و اقدامات و تدابیر ایران برای مقابله با مواد مخدر را ستود.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای حضور در دور دوم گفتگوهای جامع هسته ای ایران و 1+5 در وین به سر می برد، نیز در این دیدار با اشاره به تلاش های گسترده جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و به ویژه اقدام ای جلوگیری از عبور مواد مخدر به دیگر کشورها بر ضرورت همکاری های متناسب سازمان ملل و سایر کشورها در ایفای نقش خود در اقدامات پیش گیرانه در این زمینه در مبادی تولید این مواد در کشورهای همسایه و کمک به فعالیت های جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر از ایران به سایر کشورها تاکید کرد.
ظریف با اشاره به پیوند قاچاق مواد مخدر با پدیده افراط گرایی و تروریسم، به نقش مهم دفتر UNODC و همچنین ضرورت همکاری کشورهای مختلف در این زمینه تصریح نمود.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به سرمایه گذاری گسترده جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، سیاست های اعمال شده از سوی طرف های مقابل در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر را ناصحیح خواند و افزود: در مسیر مبارزه با قاچاق مواد مخدر، این جمهوری اسلامی ایران است که با استفاده از تمام امکانات خود به مقابله با آن پرداخته و در این زمینه هزینه های زیادی از جمله در حوزه نیروی انسانی برای کشورمان به وجود آمده و اینک به دلیل عدم همکاری مسئولانه دیگر کشورها، پدیده هایی چون گروگان گیری نیروهای انتظامی ایران از سوی تروریست های مرتبط با قاچاقچیان به اجرا در آمده است و از این رو لازم است همه کشورها و بخش های ذیربط مشارکت جدی و مسئولانه در این زمینه داشته باشند.
وی افزود: چرا باید برخی از مرزبانان ایرانی که برای مقابله با پدیده قاچاق و تروریسم در مرزها مستقرند، در این ایام که سال نو ایرانی است در دست تروریست ها گروگان باشند.

/2727

کد N188977