هاشمی رفسنجانی:

نتیجه برادرکشی مسلمانان حضور اشغالگران در مناطق اسلامی است

سایر حوزه ها

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان نمونه هایی از اختلافات شیعه و سنی در کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، عربستان، یمن، مصر و سوریه، گفت: نتیجه این برادرکشی حضور اشغالگران در مناطق اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی پیش از ظهر امروز(سه‌شنبه) در دیدار جمعی از نمایندگان ادواری مجلس و جمعی از فرزندان شهدا از مناطق اهل سنت کشور در استانهای کردستان، سیستان  و بلوچستان و گلستان، با تبریک عید نوروز سال 93 به همه قومیت¬ها و مذاهب کشور، اسلامیت و ملیّت را نقطه اشتراک همه کسانی دانست که در جغرافیای ایران زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به اختلافاتی که دامن جهان اسلام را گرفته، گفت: اختلافات تاریخی به نزاع های خونین در کشورهای اسلامی رسیده است که باید چاره اندیشی شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان نمونه هایی از اختلافات شیعه و سنی در کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، عربستان، یمن، مصر و سوریه، گفت: نتیجه این برادرکشی توجیه حضور اشغالگران در مناطق اسلامی است.

هاشمی‌ توجه به موارد فراوان اشتراکات مذاهب، اقوام و ادیان را باعث نزدیک تر شدن دانست و گفت: نظام اسلامی از فداکاری های اهل سنت و رهروان ادیان دیگر در مقاطع مختلف، مخصوصاً دفاع مقدس آگاه است.

وی در پاسخ به ابراز نگرانی های بعضی از افراد نسبت نگاه افراطی به اهل سنت، گفت: رهبری نظام در جمع خبرگان که مجتهدین همه استانهای کشور هستند، همین نگرانی را داشتند که افراطی ها بلای جان مسلمانان در کشورهای اسلامی هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح نظرات خویش در خصوص وحدت شیعه و سنی، گفت: در کنفرانس وحدت اسلامی که علمای شیعه و سنی از همه کشورهای اسلامی حضور داشتند تأکید کردم که دامن زدن به اختلافات ، ریختن آب به آسیاب دشمنان مسلمانان است.

در آغاز این دیدار رئوف قادری، نماینده فعلی مردم شهرهای پاوه و اورامانات و چند تن از نمایندگان ادوار و چند تن از یادگاران شهدای اهل سنت، با ارائه گزارشی از اوضاع سیاسی و اجتماعی مناطق خود، مطالبات مردم اهل سنت را بیان کردند و خواستار یادآوری شعارهای قبل از انتخابات ریاست جمهوری، به آقای روحانی و دولت شدند.