وزیرکشور: آدرس گروگان ها را داریم و رد آنان را زده ایم / مدعیان حقوق بشر باید وارد ماجرا شوند

مهر نوشت:

وزیر کشور با اشاره به آخرین اقدامات برای آزادی 5مرزبان ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروه تروریستی جیش العدل گفت: الان دقیقاً آدرس ها و مشخصات را داریم و ردها را هم در مذاکرات داده ایم با توجه به شرایطی که در پیش است بزودی شاهد خبرهای خوش هستیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در آخرین نشست خبری خود در سال 92 که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آخرین اقدامات برای آزادی مرزبانان ایرانی چه بوده است گفت: ما این ها را مانند فرزندان خود می دانیم و حسم این است که ما از خانواده آنها هستیم.

او با تاکید بر اینکه تمام فعالیتهای لازم را برای آزادی این 5مرزبان ایرانی انجام داده ایم ،گفت: فعالیتهای دیپلماتیک، رسانه ای و فعالیتهای مربوط به مسایل امنیتی، نظامی و انتظامی و تا آنجا که مقدور بوده انجام دادیم. مذاکرات رسمی از سوی وزارت خارجه و هم غیر رسمی برای آزادی گروگانها انجام شده است و امیدواریم مجموع این اقدامات منجر به آزادی مرزبانان ایرانی شود.

او گفت: ابتدا حتی وجود گروگان ها را هم انکار می کردند اما الان دقیقاً آدرس ها و مشخصات را داریم و ردها را هم در مذاکرات داده ایم. رئیس جمهور ،وزیر امور خارجه، رئیس مجلس و فرماندهان نظامی نیز هر کدام پیگیری های لازم را انجام دادند و به نظر می رسد با توجه به شرایطی که پیش می رود ما شاهد خبرهای خوش خواهیم بود.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به دیگری درمورد راه اندازی سامانه پیامکی برای آزادی گروگان ها و درخواست از سازمان ملل برای ورود به این قضیه گفت: ورود مجامع بین المللی به این گونه اقدامات جزو وظایف آنان است و اتفاقاتی که اینگونه رخ می دهد و بحث انسان و جان انسان درخطر است آنان که مدعی حقوق بشر هستند باید وارد ماجرا شوند اما تا امروز هیچگونه حرکت و فعالیتی از آنان احساس نکرده ایم.


23231

 

 

کد N188768