نماینده مجلس انگلیس خواستار موضع سخت گیرانه تر علیه روسیه شد

انگلیس روسیه تحریم,رویترز

تهران- ایرنا- یکی از نمایندگان مجلس عوام انگلیس روز سه شنبه گفت: تحریم روسیه تاکنون کافی نبوده است و سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید موضع سخت گیرانه تری علیه مسکو اتخاذ کنند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رویترز از لندن، ˈمالکوم ریفیکیندˈ رئیس کمیته امنیتی و اطلاعاتی مجلس عوام انگلیس گفت: همه اقدامات جامعه بین المللی تاکنون شامل ممنوعیت صدور ویزا و توقیف دارایی های 22 یا 23 نفر از مقامات روسیه است که این واکنش در برابر عملکرد روسیه در الحاق شبه جزیره غیرواقع بینانه است.

ریفیکیند یکی از اعضای بلندپایه مجلس عوام انگلیس و وزیر خارجه پیشین این کشور، یادآور شد: آمریکا و اتحادیه اروپا باید موضع سخت گیرانه تری نسبت به ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه اتخاذ کنند که احتمالا شامل تحریم های مالی شدیدتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: من نشانه های بسیار متناقضی از این امر می بینم. سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتظرند تا اگر روسیه به شرق اوکراین حمله کرد، تدابیر شدیدتر را اتخاذ کنند اما این واکنش مایه شرمساری و بسیار خطرناک است.

در حالیکه بیش از 96 درصد از رای دهندگان شبه جزیره کریمه با یک میلیون و 500 هزار نفر جمعیت ضمن شرکت در همه پرسی روز یکشنبه، به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه رای دادند، اتحادیه اروپا و آمریکا روز گذشته روسیه را برای حمایت از این اقدام و استقرار نیرو در شبه جزیره کریمه تحریم کردند.

اروپام**9157**1485**1337
کد N188603