95 درصد خانواده های ایتالیایی از بحران اقتصادی آسیب دیده اند

خانواده فقر,رم

رم - ایرنا- سازمان ایتالیایی نظارت بر آسیب پذیری اقتصادی خانواده ها اعلام کرد طی سال 2013 اوضاع اقتصادی ایتالیایی ها بدتر شده و 95 درصد توان مقابله با هزینه های غیرمنتظره را ندارند.

به گزارش ایرنا، خانواده های ایتالیایی به دنبال بحران اقتصادی بیش از پیش در معرض مشکلات اقتصادی قرار گرفته و آسیب پذیرتر شده اند. در صورت کاهش ساعت کاری بیشتر این خانواده ها با مشکل مواجه می شوند تا جایی که توان مقابله با هزینه های غیرمنتظره و حتی هزینه های جاری، پرداخت قبوض و یا اجاره و وام مسکن و سایر مخارج را ندارند.

بر اساس این گزارش، 10 درصد خانواده ها در بحران شدید اقتصادی بسر می برند و برای رسیدن به پایان ماه مجبور به قرض و یا درخواست کمک هستند و حتی آنهایی که در شرایط وخیم قرار ندارند، همواره با مشکل اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

بحران اقتصادی و تاثیرات منفی آن بر اشتغال، منجر به افزایش آسیب پذیری و فقر مادی قشر وسیعی از مردم شده است.

اتحادیه کشاورزی ایتالیا نیز اخیرا در گزارشی اعلام کرد سبد غذایی مردم این کشور به 30 سال قبل بازگشته است. سبد غذایی ایتالیایی ها پس از جنگ جهانی دوم سیری فزاینده را طی کرده و در سال 2006 به اوج خود رسید اما با آغاز بحران اقتصادی عادات غذایی مردم نیز تغییر کرد و بتدریج مصرف مواد غذایی نیز کاهش یافته و به 30 سال قبل بازگشته است.

همچنین به گزارش موسسه ملی آمار ایتالیا ˈایستاتˈ، 6.8 درصد از خانواده های ایتالیایی در فقر مطلق بسر می برند که شمار آنها از سال 2005 تاکنون دو برابر و شرایط فقر برای خانواده های پرجمعیت بدتر از قبل شده است.

تاثیرات منفی بحران اقتصادی همچنین باعث استرس شدید مردم شده تا جایی که 30 درصد از آنها به حالات مزمن کم خوابی و یا بی خوابی مزمن دچار شده اند. فشار بحران اقصادی باعث افزایش استرس میان مردم شده و 12 میلیون ایتالیایی بالای 18 سال با مشکل کم خوابی مزمن مواجه شده اند.

اروپام ** 2171 **1485** 1337
کد N188330