جلیلی: انتخاب دولت یازدهم در عرصه‌ی داخلی و بین المللی ثبات سیاسی ایجاد کرد

سیاسی

یک عضو کمیسیون رهروان ولایت مجلس انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و مذاکرات ایران با 1+5 را از اثربخش‌ترین رویدادهای سیاسی در سال 92 عنوان و ابراز امیدواری کرد که در سال 93 رشد اقتصادی، کاهش تورم و افزایش ارزش پول ملی محقق شود.

اسماعیل جلیلی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: مهمترین رویداد سیاسی سال 92 مشارکت سیاسی مردم و خلق حماسه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری بود که به دلیل سطح مشارکت بالا و حساسیت انتخابات در نوع خود ویژه بود.

وی افزود: علاوه بر این حضور چشم گیر و بی‌بدیل مردم در راهپیمایی 22 بهمن به نوعی استراتژی‌های دشمن را برای تحت فشار گذاشتن ایران در حوزه‌ی دیپلماسی بین‌المللی تحت تاثیرقرار داد .

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی مذاکرات و 1+5 و تاثیرگذاری آن در فضای سیاسی بین‌المللی را از اثربخش‌ترین رویدادهای سیاسی در سال 92 عنوان و خاطر نشان کرد: هر چند نگرانی‌هایی در مورد این مذاکرات وجود داشت اما درمجموع عملکرد حوزه‌ی دیپلماسی عملکرد فوق‌العاده بود و ایجاد ثبات سیاسی در قلمرو داخلی و بین‌المللی بعد از انتخاب دولت یازدهم سال 92 را از سال گذشته متفاوت کرده بود.

جلیلی ادامه داد: علی رغم این که در سال 91 ما شاهد نوسانات شدید در حوزه‌ی اقتصادی، وضعیت تورم، وضعیت نقدینگی ونرخ ارزبودیم اما در سال 92 عملا از ابتدای سال و بخصوص بعد از انتخابات روند با ثبات‌تری تا پایان سال وجود داشت که تقریبا این ثبات ادامه داشت و به نوعی از رشد و جهش، تکانه‌ها و نوسانات شدید مبرا بود اما به لحاظ بهبود کیفی وضعیت اقتصادی اتفاق خاصی نیفتاد و صرفا وضعیت در یک سطح ایستاد و تعادلی پیدا کرد و از آنچه که بود بدتر نشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال 92 بهبود وضعیت اقتصادی به معنای کاهش تورم و بهبود وضعیت مردم به لحاظ دریافت خدمات و افزایش ارزش پول ملی اتفاق نیفتاد گفت: ما امیدواریم درسال 93 با بهره‌گیری از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بخصوص تدوین برنامه‌های کوتاه مدت در سال 93 با رویکردی که در بودجه به کار گرفته شده بتوانیم رشد اقتصادی، فعال شدن ظرفیت‌های بیکار تولیدی و کاهش تورم، افزایش ارزش پول ملی و کنترل وضعیت نقدینگی و تورم را شاهد باشیم.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به بهبود شاخص‌های اقتصاد کلان در سال 93 تصریح کرد: ما امیدواریم مردم بخصوص در مناطق کمتر برخوردار و کمتر توسعه یافته که از حداقل‌ها هم بی‌بهره هستند در سال آینده از خدمات عمومی که دولت ارائه می‌کند رضایت پیدا کنند.

انتهای پیام

کد N188274