کارشناس مسائل مذهبی:

با قلبی صاف و خالی از کدورت به استقبال نوروز برویم

سیاسی

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: باید با قلبی صاف و آکنده از هر نوع کدورت به استقبال نوروز برویم.

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: باید با قلبی صاف و آکنده از هر نوع کدورت به استقبال نوروز برویم.

حجت الاسلام حجت الله فاضلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، از صله رحم به عنوان یکی از رفتارهای اجتماعی و مثبت جامعه یاد کرد و گفت: دین اسلام تاکید ویژه‌ای به پرداختن به این سنت دارد و آن را مایه دو چندان شدن توانمندی‌ها و رفع ضعف اقوام می‌داند.

رئیس اداره امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: صله رحم سبب می شود تا افراد از مشکلات هم خبردار شده و در راستای رفع آن گام بردارند؛ بنابراین می توان فلسفه وجودی آن را یاری رساندن به خویشان دانست.

فاضلی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات روحی و روانی افراد به واسطه پرداختن به صله رحم برطرف می‌شود، بر لزوم پرداختن به این سنت حسنه در ایام نوروز تاکید کرد.

به گفته رئیس اداره امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمانشاه بر اساس آموزه‌های دینی ما بی‌توجهی به صله رحم اسباب کم شدن عمر را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه دید و بازدیدهای نوروزی فرصتی مناسب برای رفع کدورت‌هاست، به افرادی که در طول سال از هم کینه به دل گرفته اند توصیه کرد از فرصت نوروز برای دید و بازدید و رفع این کدورت ها استفاده کنند.

فاضلی با اشاره به اینکه لحظه تحویل سال امسال فاصله نزدیکی با اذان مغرب دارد به افراد توصیه کرد: در صورتی که می توانند لحظه تحویل سال نو را در کنار عزیزانشان در مساجد و بقاع متبرکه سپری کنند؛ چرا که این اقدام می تواند نقش مهمی در بهبود زندگی آن ها داشته باشد.

انتهای پیام

کد N187884