رییس دادگستری لرستان:

قوه قضاییه برای احقاق حقوق شهروندی گام‎های موثری برداشته است

سیاسی

رییس کل دادگستری لرستان گفت: حقوق شهروندی باید در جامعه تاثیرپذیر باشد.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: حقوق شهروندی باید در جامعه تاثیرپذیر باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، جعفر بدری در جلسه حمایت از حقوق شهروندی با تشریح وظایف قانونی کمیته حمایت از حقوق شهروندی بیان کرد: حقوق شهروندی باید مدیریت شود و یکی از اصول مدیریت، نظارت است.

وی افزود: دستگاه قضایی کشور در جهت استیفای حقوق عامه و احقاق حقوق شهروندی گام‎های موثر و ارزشمندی را برداشته است.

بدری بیان کرد: بازرسی از مراکز عمومی در خصوص نظارت بر حقوق شهروندی تنها مختص به مراکز استان‎ها نیست و تمامی شهرستان‎های کشور با مدیریت مجموعه دادگستری آن شهرستان موظف به رسیدگی امور حقوق شهروندی هستند و دادستان هر شهرستان به عنوان مدعی‎العموم در این خصوص نقش محوری دارد.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: دستورات قضایی در جهت احقاق حقوق شهروندی برای نهادینه کردن، حفظ و رعایت این حقوق در جامعه بسیار موثر است.

بدری گفت: برنامه‎ریزی مدون و نظارت دقیق بر پرونده‎های مطروحه در کلانتری‎ها و پاسگاه‎ها، وضعیت بازداشتگاه‎ها و سایر شاخص‎ها و حوزه‎های تحت نظارت حقوق شهروندی با تدوین چک لیست‎های بازرسی و ارائه گزارش عملکرد در بازه‎های زمانی مشخص به دفتر کمیته حمایت از حقوق شهروندی مهمترین وظیفه اعضای این کمیته بوده است.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به شکایات مردمی وظیفه لاینفک دفتر کمیته حمایت از حقوق شهروندی بوده و رضایت عمومی جامعه حاصل این مهم است؛ حفظ حریم حقوق شهروندی بر اساس قانون بوده و قانون‎مداری اجتماعی و قانون‎محوری اداری حاصل اجرای صحیح و اصولی قانون حقوق شهروندی است.

انتهای پیام

کد N187883