ژاپن امروز اولین مانور امنیت سایبری خود را برگزار می‌کند

دولت ژاپن قرار است با هدف تقویت امنیت ملی خود به عنوان میزبان بازی‌های المپیک تابستانی 2020، در تمامی ادارات و نهادهای دولتی مانور مقابله با حملات سایبری انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ژاپن قرار است به تقلید از انگلیس این مانور امنیت سایبری را انجام دهد.

انگلیس پیش از برگزاری المپیک 2012 لندن از هکرهای با تجربه دعوت کرد تا سیستم‌های کامپیوتری را مورد آزمایش قرار دهند. در این مانور، دولت لندن چندین حمله سایبری را خنثی کرد.

ایکوئو میسری، کارشناس هک در مرکز امنیت اطلاعات ملی ژاپن گفت: در مانور مقابله با حملات سایبری ژاپن، حدود 50 متخصص دفاع سایبری در مرکز واکنش اضطراری در توکیو حاضر می‌شوند و با حملات شبیه سازی شده سایبری علیه 21 وزارتخانه و آژانس دولتی و 10 سازمان تجاری مقابله می‌کنند.

ایچیتا یاماموتو، وزیر کابینه مسئول سیاست فناوری اطلاعات که مسئولیت اقدامات برای تقویت امنیت سایبری را برعهده دارد، گفت: ما به دنبال مقابله با حملات سایبری هستیم.

مقام‌های دولت توکیو نگران این هستند که بازی‌های المپیک 2020 هدف حملات هکرهای داخلی و خارجی قرار گیرد.

آنها همچنین اذعان کرده‌اند که اگرچه شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن قانون محدودیت اسرار دولتی را به تصویب رسانده، اما دولت نمی‌تواند آن چنان که باید خود را در مقابل حملات سایبری در امان نگه دارد.

مانور مقابله با حملات سایبری که امروز (سه‌شنبه) برگزار می‌شود، اولین موردی است که دولت ژاپن قصد انجام آن را برای تقویت فضای سایبری خود دارد.

وزیر فناوری اطلاعات ژاپن در ماه جاری میلادی اولین نشست را با مقام‌های امنیت سایبری وزارتخانه‌ها و پلیس برگزار کرد و در آن کارشناسانی از خارج نیز حضور داشتند.

وی گفت، گروه مقابله با حملات سایبری وزارت فناوری اطلاعات ژاپن پیشنهادهایی را مطرح کردند که براساس آن تعیین شد تا دانشجویان بیشتری برای تحصیل در علم رایانه یا امنیت نرم افزار، در ژاپن ترغیب شوند تا توکیو به جای اتکا بر محصولات یا کارشناسان خارجی برای مقابله با هکرها از کارشناسان داخلی بهره ببرد.

انتهای پیام

کد N187844