سخنگوی اشتون: نیازی به شام کاری با ظریف نبود

كاترين اشتون,مذاكرات ايران و گروه 1 5

سخنگوی کاترین اشتون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس تایید کرد که قرار شام کاری کاترین اشتون و وزیر امور خارجه ایران با یکدیگر لغو شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفت که آنها با یکدیگر شام کاری نداشتند اما مشخص نکرد که این قرار از سوی مقامات ایرانی لغو شده است یا نه.

وی در این گفت‌وگو همچنین تشریح کرد که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون به تازگی با یگدیگر در تهران ملاقات داشتند و از این رو نیازی برای چنین دیداری در دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 وجود نداشته است.

مایکل مان افزود: هفته گذشته نمایندگان بلند پایه‌ای از اروپا به ایران سفر کردند و مدت زمانی قابل توجه را با وزیر امور خارجه ایران صرف کرده‌اند.

وی همچنین گفت: بنابراین در این دور از مذاکرات نیازی به شام کاری نبود و وی باید کارهای مقدماتی با تیمش انجام می‌داد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف شب گذشته در وین پایتخت اتریش شام کاری خود با کاترین اشتون را به این دلیل که وی در سفرش به تهران یک ملاقات هماهنگ نشده با فعالان زن ایرانی انجام داده بود لغو کرد.

نمایندگان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین،‌روسیه و آلمان قرار است امروز دور بعدی مذاکرات خود در خصوص برنامه هسته‌ای ایران را در وین آغاز کنند.

در حال حاضر وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون به وین سفر کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N187837